اهدای ۶۴۳ واحد خون توسط جوانان هلال احمر کرمان

معاون امور جوانان هلال احمر کرمان از مشارکت ۶۴۳ عضو جوان داوطلب در برنامه‌ اهدای خون در سراسر استان خبر داد.

هادی فرشید گفت: تامین داوطلبانه خون سالم و فرآورده‌های خونی برای بیماران نیازمند یکی از برنامه‌های اصلی و راهبردی جمعیت هلال احمر است.

او با اشاره به مشارکت ۶۴۳ عضو جوان داوطلب در برنامه‌های اهدای خون در سراسر استان در نیمه اول امسال بیان کرد: بیش از ۲۸۹ هزار سی سی خون توسط اعضای جوانان و داوطلب به بیماران و نیازمندان فرآورده‌های خونی اهدا شده است.

او با اشاره به اهمیت تشویق عموم به ویژه اعضای جوانان در انجام مسئولیت‌های اجتماعی افزود: با انجام فراخوان‌های عمومی و اختصاصی (شرایط عادی و اضطرار) در قالب برنامه ملی پویش قرار مهربانی و ایجاد آمادگی‌های لازم در بین داوطلبان نسبت به تأمین مستمر خون سالم، در یکسان سازی میزان دسترسی مناسب بیماران در مراکز شهرستان‌ها و مناطق حاشیه‌ای و دورافتاده استان تلاش کرده ایم.

فرشید افزود: هلال احمر نهادی بشردوستانه است که «اتکا بر خدمات داوطلبانه» یکی از اصول اساسی و هفت گانه آن به شمار می‌رود و باید با اتکای به این خدمات، رسالت خود را تداوم بخشد.

او بیان کرد: اعضای داوطلب و جوان هلال احمر که برای انتقال خون به مرکز خدمات دریافت و اهدای خون داوطلبانه می‌آیند، اعضای هستند که تعهد اجتماعی دارند، در قبال اجتماع احساس مسئولیت می‌کنند و با اعتقاد به نوع دوستی، ایثارگرانه خون خود را اهدا می‌کنند.

برچسب ها: اهدای خون ، داوطلبان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار