دو اتاق‌ فرمان در مسجد مقدس جمکران به بهره برداری رسید

با حضور تولیت مسجد مقدس جمکران و معاون سیما سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران دو اتاق فرمان در مسجد مقدس جمکران به بهره برداری رسید.

همزمان با ایام نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) دو اتاق فرمان در مسجد مقدس جمکران با حضور تولیت این مکان مقدس، معاون سیما سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و مدیران شبکه‌های قرآن و معارف و شبکه نسیم و شبکه استانی نور به بهره برداری رسید.

مهدی دانش آشتیانی، مدیر مرکز هنر و رسانه مسجد مقدس جمکران در آئین بهره برداری از اتاق‌های فرمان مسجد مقدس جمکران عنوان کرد: با حمایت‌های تولیت مسجد مقدس جمکران و پشتیبانی خیرین اتاق‌های فرمان مسجد مقدس جمکران به بهره برداری رسید و با این اقدام بستر مناسب و مطلوبی برای پخش زنده برنامه‌های این مسجد مقدس در شبکه‌های تلویزیونی مهیا شده است.

او با اشاره به ظرفیت‌ها و ویژگی‌های دو اتاق مسجد مقدس جمکران گفت: یکی از اتاق‌های فرمان ۱۰ دوربین و اتاق دیگر ۸ دوربین را پشتیبانی می‌کند و در نقاط مختلف مسجد بسترهای اتصال از طریق فیبر نوری به اتاق‌های فرمان مهیا شده است.

مدیر مرکز هنر و رسانه مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه در ایام ماه ربیع الاول شبکه‌های مختلف تلویزیونی برنامه‌های مسجد مقدس جمکران را به صورت زنده پوشش دادند، یادآور شد: برنامه یاد خدا از ابتدای ماه ربیع الاول از مسجد مقدس جمکران پخش شد و در ایام ۹ ربیع الاول نیز شبکه یک، شبکه قرآن، شبکه خبر و… برنامه‌های مختلف مسجد مقدس جمکران را به صورت زنده پخش کردند.

او گفت: با تلاش‌های صورت گرفته بستر فنی و امکانات مطلوبی برای پوشش مراسم‌ها و تولید برنامه‌های تلویزیونی در مسجد مقدس جمکران فراهم شده است.

حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران نیز در حاشیه افتتاح این طرح با قدردانی از تلاش‌های صدا و سیما و خادمان رسانه‌ای مسجد مقدس جمکران برای انعکاس هرچه بهتر مراسم‌ها و آئین‌های مذهبی در این مکان مقدس گفت: در طول سال بیش از ۲۲۰ روز مناسبت و برنامه‌های برجسته فرهنگی و مذهبی در مسجد مقدس جمکران اجرا می‌شود که انعکاس دقیق و گسترده آن در جامعه می‌تواند نقش مهمی در پیوند منتظران با خدا، ترویج فرهنگ و معارف مهدویت و عشق به امام عصر (عج) داشته باشد.

محسن برمهانی معاون سیمای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز بیان کرد: در این اتاق‌های فرمان از امکانات فنی خوب، با کیفیت و به روز استفاده شده و در نقاط مختلف مسجد مقدس جمکران از طریق فیبر نوری امکانات لازم برای ارتباط دوربین‌های متعدد برای پخش برنامه‌های مسجد مقدس جمکران مهیا شده است.

او با بیان اینکه مسجد مقدس جمکران یکی از نقاط مهم برای شیعیان جهان به شمار می‌رود تصریح کرد: باید بازنمایی درستی از برنامه‌های این مکان مقدس در رسانه ملی و شبکه‌های بین المللی داشته باشیم.

معاون سیما سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: با عنایات تولیت مسجد مقدس جمکران و به همت بخش رسانه‌ای این مسجد مقدس این اتفاق رقم خورده است و امیدواریم که بتوانیم پیام معارف مهدوی را به جامعه بین المللی طالب حق و حقیقت به بهترین شکل مخابره کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.