رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت مطرح کرد؛

ضرورت پیگیری اجرای پیشنهادات ایران در سازمان ملل توسط دستگاه‌های مسئول

رئیسی گفت: پیگیری اجرایی شدن پیشنهادات ایران در سازمان ملل بر عهده وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان صبح امروز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت با اشاره به گزارش‌های مرکز آمار ایران و بانک مرکزی از نرخ رشد اقتصادی قابل ملاحظه سه ماهه ابتدایی امسال، ضمن قدردانی از همه بخش‌هایی که در دستیابی به آن تلاش داشته‌اند، تاکید کرد: اگر چه افزایش نرخ رشد اقتصادی مهم است، اما مهم‌تر از آن حفظ، تداوم و ارتقای این روند است.

رئیس جمهور از همه دستگاه‌های اجرایی و مسئول خواست همه توان خود را برای اثرگذاری بهبود نرخ رشد اقتصادی بر وضعیت عمومی اقتصاد کشور و بهبود معیشت اقشار مختلف، به‌ویژه دهک‌های پایین به‌کار گیرند.

رئیسی در ادامه با اشاره به دیدار‌ها و نشست‌های خود در نیویورک و نیز سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، اظهار کرد: در مجمع عمومی سازمان ملل دو پیشنهاد از سوی جمهوری اسلامی ایران درباره ایجاد ساز و کاری برای «حفظ احترام و جایگاه ادیان ابراهیمی» و نیز توجه و تمرکز بیشتر بر «صیانت و حمایت از نهاد خانواده» مطرح شد که پیگیری اجرایی شدن این پیشنهادات بر عهده دستگاه‌های فرهنگی و دیپلماسی به‌ویژه وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است.

در این جلسه آقای کیومرث هاشمی دستور رئیس جمهور برای ساخت یک ورزشگاه مناسب در تهران را زمینه‌ساز افزایش نشاط جوانان دانست و از شروع مقدمات مطالعاتی و جایابی محل احداث این ورزشگاه خبر داد.

رئیسی در همین ارتباط از وزیر ورزش و جوانان و نیز معاون اجرایی رئیس جمهور خواست تا موضوع احداث ورزشگاه جدید در تهران برای رفع نیاز‌های ورزشی جوانان را با جدیت پیگیری کنند.

رئیس جمهور از وزیر آموزش و پرورش نیز خواست که به منظور پیگیری «پویش مهر» در سراسر کشور دبیرخانه‌ای ایجاد شود تا زمینه آشنایی دانش‌آموزان با پیشرفت‌های کشور فراهم شود.

در ابتدای این جلسه دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور با اعلام خبر تولید داروی «آلتپلاز» توسط دانشمندان جوان و شرکت‌های دانش بنیان ایرانی گفت: در حال حاضر تنها سازنده این دارو آمریکاست، اما جوانان کشورمان موفق شدند به فرمول ساخت این دارو دست یابند و تولید این دارو در کشور شروع شده و در حال حاضر ایران دومین تولیدکننده این دارو در جهان است و با فراهم شدن توان تولید این دارو در کشور سالانه ۱۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی خواهیم داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار