فعالیت ۱۹۶ کتابخانه عمومی و مشارکتی در خوزستان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان گفت: ۱۹۶ کتابخانه عمومی و مشارکتی در نقاط مختلف استان فعال هستند.

عباس حسین‌زاده مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان گفت: یک مرحله خطرناک‌تر از جهل به نام توهم دانایی وجود دارد، تشخیص توهم دانایی و اینکه چه ساختاری را باید داشته باشیم تا به مبارزه با آن برویم، کار دشوارتری است، اما کتاب می‌تواند به عنوان یک رسانه برای ما گره‌گشا باشد.

او می‌گوید: در حوزه کتابخانه‌های عمومی متولی حوزه امر کتاب، نهاد کتابخانه‌های عمومی است.

به گفته او به جز چند کتابخانه مثل آستان قدس رضوی، کتابخانه مجلس، کتابخانه آیت الله مرعشی و… به صورت مستقل فعالیت می‌کنند.

 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان گفت: در حال حاضر در استان ۱۵۸ کتابخانه و ۳۸ کتابخانه مشارکتی درحال فعالیت و خدمات دهی هستند، ۱۱ طرح در حال ساخت داریم.

این مقام مسئول می‌گوید: در کتابخانه‌های استان در مجموع ۴۶۰ نفر نیروی کتابدار در ۲ نوبت خدماتی را به مراجعه کنندگان ارائه می‌دهند.

حسین زاده گفت: در نهاد کتابخانه‌ها این آمادگی وجود دارد که سامانه برگزاری مسابقات کتابخوانی در اختیار کانون‌های فرهنگی قرار بگیرد تا در مناسبت‌های مختلف و با موضوعات مختلف، مسابقات کتابخوانی ویژه مساجد برگزار شود، مسابقات کتابخوانی دیگر مثل گذشته نیست که تنها به صورت چهار گزینه‌ای باشد، بلکه آن را می‌توان در رشته‌های مختلف مثل پویش کتاب خوان، داستان سرایی، شعر سرایی، نقاشی برای کودکان و … درگیر کرد.
 
این مقام مسئول می گوید: در صورت امکان با وزارت فرهنگ و ارشاد رایزنی صورت گیرد تا کتابخانه‌های کانون خوزستان که مخزن‌دار هستند و کتابدار متصدی دارند، به عنوان پایلوت به سامانه مدیریت کتابخانه‌های تحت وب وصل شوند که این امر می‌تواند ظرفیتی را در زمینه افزایش سرانه مطالعه ایجاد کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار