گازرسانی به۲ هزار و ۷۵۶ روستای آذربایجان شرقی

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: تاکنون به ۲ هزار و ۷۵۶ روستای استان گازرسانی شده است و ۲۶۵ روستای دیگر در دست اقدام هستند یا در مرحله پیگیری برای کسب مجوز‌های لازم قرار دارند.

آقای کمالی اظهار کرد: تعهد شرکت گاز استان آذربایجان شرقی برای گازرسانی به روستا‌ها تا پایان امسال ۶۰ روستاست که با شتاب مطلوبی در حال انجام است.

وی درصد برخورداری روستا‌های بالای ۲۰ خانوار استان از گاز لوله کشی را ۹۸.۹۹ درصد اعلام کرد و گفت: با تحقق تعهد شرکت گاز استان برای امسال و بهره برداری از گازرسانی به ۶۰ روستای استان با یک هزار و ۶۷۰ خانوار استان یک گام دیگر به تحقق ۱۰۰ درصدی گازدار شدن روستا‌ها نزدیکتر می‌شود.

آقای کمالی در مورد روستا‌های فاقد گاز استان اظهار کرد: تامین گاز ۳۹ روستای دیگر در مرحله طراحی و انتخاب پیمانکار مجری است اما ۱۶۶ روستا به دلیل پراکندگی زیاد و با میانگین ۶ خانوار و هزینه‌های بالای گازرسانی مستلزم ارائه مجوز اجرا است که در مرحله پیگیری قرار دارد و متعاقبا تایید و اجرا خواهد شد.

وی افزود: هم اکنون یک میلیون و ۲۲۱ هزار و ۱۶۶ خانوار شهری و روستایی استان از انرژی پاک گاز طبیعی بهره‌مند هستند و گازرسانی به بخش‌های صنعتی و تولیدی در استان هم ردیف با افزایش بهره مندی خانگی تداوم دارد و شمار واحد‌های صنعتی گازدار در استان نیز به ۱۰ هزار و ۲۷۴ واحد افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: بررسی روند اجرای پروژه ها حاکی از گام‌های پایانی شرکت برای تحقق تعهدات شرکت گاز طی امسال و توزیع عادلانه رفاه در تمامی روستا‌های دارای قابلیت گازرسانی در استان است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار