بیماری تب کریمه کنگو تا ۲ هفته آینده به اتمام می‌رسد

سخنگوی سازمان دامپزشکی گفت: با توجه به آغاز فصل سرما، بیماری تب کریمه کنگو تا ۲ هفته آینده به اتمام می‌رسد و دیگر نگرانی بابت ابتلا به این بیماری وجود ندارد.

امین اسدی گفت:  براساس آخرین آمار وزارت بهداشت ۶۰ نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شدند که متاسفانه ۳ نفر از آن‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

به گفته او، با توجه به آغاز فصل سرما، بحث بیماری تب کریمه کنگو تا ۲ هفته آینده به اتمام می‌رسد و دیگر نگرانی از حیث ابتلا به این بیماری وجود ندارد.

اسدی ادامه داد: با اقدامات مجدانه سازمان دامپزشکی و رعایت اصول بهداشتی از سوی مردم، شیوع بیماری نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان چشمگیری کاهش یافته است.

سخنگوی سازمان دامپزشکی ضمن تاکید بر اجتناب افراد از خرید گوشت کنار جاده افزود: با توجه به بیماری‌های مشترک دام و انسان به افراد توصیه می‌شود که افراد در طول سال هشدار‌های دامپزشکی را جدی بگیرند.

او گفت: با توجه به شیوع بیماری تب کریمه کنگو در فصول گرم و دیگر بیماری‌ها در طول سال به دامداران توصیه می‌شود که نسبت به سم پاشی اماکن دام با بهره مندی از نظرات سازمان دامپزشکی شهرستان‌ها اقدام و از دست زدن و له کردن کنه‌ها اجتناب کنند. همچنین افراد از خوردن جگر خام و گوشت نیم پز خودداری کنند چرا که هر ویروسی به گرما حساس است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار