آمریکا با قلدرمآبی به رویه‌های سازمان ملل بی توجهی می‌کند

دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر گفت: گزارشگران سازمان ملل طی ۲ نامه پیرامون نقض حقوق ملت ایران از آمریکا پاسخ خواستند، اما این کشور با قلدرمآبی هنوز پاسخی در این ارتباط نداده است.

امین انصاری در دهمین نشست تخصصی حقوق بشر امریکایی ار دیدگاه رهبر معظم انقلاب در شیراز گفت: این گزارشگران پس از نقض برجام و تحریم‌های ظالمانه علیه ایران از آمریکا خواستند در خصوص نقض حقوق ملت ایران پاسخ دهد، اما این کشور با قلدرمآبی رویه‌ها و قوانین سازمان ملل را نقض کرده است.

او گفت: ظلم و ستمگری آمریکا آشکار (اظهر من الشمس) است و کشوری سالم‌تر و ستمگرتر از آمریکا در جهان هستی وجود ندارد و شواهد بسیاری نیز در این زمینه وجود دارد، اما این کشور جنایتکار با امپراطوری رسانه‌ای و پروپاگاندا خود را حامی حقوق بشر نشان می‌دهند.

انصاری با اشاره به اینکه آمریکا به سه دلیل از ایران عصبانی است، افزود: انقلاب اسلامی ۲ هدف را دنبال کرد یکی حاکمیت معارف و احکام اسلام در داخل و دیگری معرفی این معارف ناب در خارج از کشور که در هر ۲ مورد نیز به توفیقاتی دست یافت.

او گفت: پس از انقلاب اسلامی در داخل کشور حاکمیت اسلام و نظام اسلامی شکل گرفت و ایران اسلامی به استقلال دست یافت و دست غارتگرانه آمریکا از منابع کشور قطع شد.

دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر ادامه داد: پیش از انقلاب اسلامی در حالی که ایران ۳۵ میلیون جمعیت داشت، ۶ میلیون بشکه نفت صادر می‌کرد و اکنون با ۸۵ میلیون جمعیت سه میلیون بشکه برداشت می‌کند که ما به تفاوت آن به جیب آمریکا می‌رفت؛ بنابراین این قطع دست، سبب عصبانیت آمریکا از ایران شد.

او اضافه کرد: دومین عامل عصبانیت آمریکا از ایران اسلامی این بود که رژیم پهلوی برای آن کشور نقش ژاندارمی منطقه را بازی می‌کرد و اهداف امریکا را در افغانستان، شوروی سابق و دیگر کشور‌های منطقه دنبال می‌کرد.

انصاری ادامه داد: سومین دلیل عصبانی آمریکا از انقلاب اسلامی ایران صدور و شروع فرهنگ استقلال طلبی و ظلم ستیزی در جهان بود و پس از این انقلاب در کشور‌های منطقه فریاد مرگ بر آمریکا بلند شد.

او گفت: علاوه بر این سه عامل، آمریکا به خاطر اقدام علیه بقا و کیان صهیونیسم غاصب نیز از ایران اسلامی عصبانی است چرا که پس از انقلاب اسلامی ایران تنها کشوری بود که گفت این دزد‌ها که با تصمیم استعمار غرب و آمریکا در دل دنیای اسلام جای داده شده اند باید بیرون بروند و بیش از۴۰ سال است که فریاد مبارزه علیه اسرائیل بلند شده است.

دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر بیان کرد: آمریکا پس از انقلاب اسلامی " شیطان بزرگ " نام گرفت چرا که بیشترین ظلم را به ملت‌های آزاده سراسر دنیا می‌کند و تا کنون صد‌ها حمله نظامی، جنگ، سرنگونی نرم و تحریم‌های ظالمانه به راه انداخته است.

انصاری یادآور شد: تا کنون ۹ نشست داخلی برای افشای حقوق بشر آمریکایی از نگاه رهبر معظم انقلاب در داخل کشور و سه نشست تخصصی در کشور‌های، ترکیه و ونزوئلا برگزار شده است.

دهمین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب روز چهارشنبه پنجم مهرماه جاری به میزبانی شیراز، سومین حرم اهل بیت (ع) در حرم مطهر شاهچراغ (ع) برگزار شده است، این نشست تخصصی یک روزه با محوریت حادثه تروریستی شاهچراغ (ع) برگزار می‌شود.

در این نشست هفت زیر گروه علمی در دستور کار است که برگزاری این نشست‌ها تا پنجشنبه ادامه خواهد داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار