حمایت تحصیلی و آموزشی بهزیستی از فرزندان زنان سرپرست خانوار

مدیرکل امور خانواده و بانوان بهزیستی کشور همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید حمایت‌های بهزیستی از دانش‌آموزان و دانشجویان خانوار‌های زن سرپرست را تشریح کرد.

نرجس خاتون اسعدی خلیلی مدیرکل امور خانواده و بانوان بهزیستی کشور همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در تشریح حمایت‌های بهزیستی از دانش‌آموزان و دانشجویان بانوان سرپرست خانوار، گفت: با توجه به اینکه مسیر رشد تحصیلی فرزندان خانوار‌های تحت پوشش بعضاً با سختی و مشقت بیشتری در مقایسه با سایر خانوار‌های جامعه مواجه می‌باشد؛ لذا دفتر امور خانواده و بانوان بهزیستی کشور به منظور تقویت بنیه علمی، تشویق و ترغیب دانش‌آموزان و دانشجویان به ادامه تحصیل، از ۹۳ هزار و ۵۲۹ دانش‌آموز و ۹ هزار و ۵۰۰ دانشجوی خانوار زن سرپرست تحت پوشش در حال تحصیل در دانشگاه‌های کشور در مقاطع مختلف در قالب پرداخت کمک هزینه تحصیلی حمایت می‌کند.

به گفته مدیرکل امور خانواده و بانوان بهزیستی کشور سال جاری بیش از ۱۸۰ میلیارد ریال کمک‌هزینه تحصیلی به دانش‌آموزان تحت پوشش پرداخت شده است؛ همچنین ۵۰ درصد از کل مبلغ شهریه، بانوان سرپرست خانوار تحت پوشش یا فرزندان دانشجوی آنان پرداخت شد.

این مقام مسئول از تجلیل ۱۰۰ نفر دانش‌آموز تحت پوشش دارای رتبه زیر ۱۰۰۰ در کنکور سراسری در سال ۱۴۰۱ خبر داد و افزود: اجرای اردوی فرهنگی_زیارتی و پرداخت کمک‌هزینه سفر به عتبات عالیات به دانشجویان دارای رتبه برتر همراه با یک نفر از اعضای خانواده آنان از دیگر اقدامات دفتر امور خانواده و بانوان بهزیستی کشور است.

اسعدی خلیلی از تمدید تفاهمنامه با بنیاد علمی_آموزشی قلمچی برای ارائه خدمات آموزشی وکمک آموزشی رایگان از جمله بورسیه تحصیلی، مشاوره آموزشی و ارائه کتب کمک آموزشی خبر داد.

وی در پایان ارائه آموزش‌های لازم در دوران بلوغ و نوجوانی برای دانش‌آموزان مقاطع مختلف در راستای ارتقاء مهارت‌های زندگی و همچنین اجرای برنامه‌های آگاه‌سازی از قبیل پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی برای دانش‌آموزان با همکاری دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان را از دیگر اقدامات این حوزه برشمرد.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار