شهردار مشهد:

هدف جشنواره خورشید معرفی جایگاه واقعی زن مسلمان به دنیاست

شهردار مشهد گفت:هدف جشنواره خورشید با ۲ رویکرد اصلی زن و رسانه معرفی جایگاه واقعی زنان مسلمان به دنیاست.

محمدرضا قلندر شهردار مشهد گفت:در مدیریت شهری و شورای شهر مشهد پیگیری‌های زیادی برای برگزاری این جشنواره در مشهد صورت گرفت تا از سرزمین خورشید چهره و جایگاه واقعی زنان مسلمان ایرانی به دنیا معرفی شود.

وی اضافه کرد: مشهد جایگاه و شرایط فرهنگی خاصی دارد، اما تا کنون جشنواره‌ای در قامت بین المللی در این کلانشهر برگزار نشده است لذا تمام تلاش خود را برای گرفتن میزبانی این جشنواره به کار بستیم.

شهردار مشهد گفت: از سوی دشمنان و رسانه‌های معاند هجوم زیادی به جایگاه زنان ایرانی می‌شود و تبلیغات زیادی برای تضعیف جایگاه این زنان صورت گرفته و با توجه به جایگاه ویژه مشهد، بیشترین تمرکز نیز روی این شهر بوده است.

شهردار مشهد گفت: در این جشنواره ۱۰۰ زن فعال رسانه‌ای آزاداندیش و استکبارستیز از بیش از ۴۵ کشور و حدود ۱۲۰ زن خبرنگار ایرانی نیز حضور خواهند داشت.

قلندر افزود: جشنواره یاد شده با حضور این تعداد فعال رسانه‌ای زن از کشور‌های مختلف جهان، فرصت ارزشمندی برای معرفی و انعکاس جایگاه واقعی زنان ایرانی و واقعیت زیست زنان مشهدی در سطح بین المللی است.

وی اضافه کرد: همچنین ارتباط متقابل بین زنان فعال رسانه‌ای ایرانی و خارجی در این جشنواره برقرار می‌شود و رسانه‌های خارجی از نزدیک با فعالیت و پویایی زنان عفیف ایرانی آشنا می‌شوند.

شهردار مشهد در ادامه از تشکیل دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی خورشید در مشهد خبر داد و گفت: پیگیری‌ها برای نهایی شدن این موضوع به سرانجام رسیده و مقرر شده است دبیرخانه دائمی این جشنواره دوسالانه در مشهد تشکیل شود تا در سال‌های آینده نیز جشنواره خورشید به میزبانی مشهد برگزار شود.

قلندر افزود: این جشنواره را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار می‌کنند و مسوولیت اختتامیه جشنواره برعهده شهرداری مشهد است.

وی اضافه کرد: شهر مشهد به دلیل شرایط خاص زیر ذره بین دشمنان است، زنان ایرانی بسیار پویا و فعال هستند، لذا میزبانی این جشنواره بهترین فرصت برای معرفی جایگاه واقعی زنان عفیف ایرانی و مشهدی است.

هشتم مهرماه امسال حدود ۱۰۰ نفر از بانوان و فعالان رسانه‌ای از ایران و ۴۵ کشور جهان در قالب نخستین جشنواره بین المللی رسانه‌ای خورشید در مشهد گرد هم می‌آیند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار