از وعده ازدواجی که ۲۰ میلیارد ریال آب خورد تا دستگیری سارقان در نقاط مختلف فارس

مهم‌ترین حوادث ۵ مهرماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

مهم‌ترین حوادث روز چهارشنبه ۵ مهرماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

وعده ازدواج ۲۰ میلیارد ریال آب خورد 

فرمانده انتظامی شهرستان آباده از دستگیری مردی که به بهانه ازدواج از زن جوان ۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد. 

سرهنگ سیدابوالفضل مسعودی فرمانده انتظامی شهرستان آباده بیان کرد: در پی شکایت خانمی جوان مبنی بر اینکه فردی ناشناس با وعده ازدواج، او را فریب داده و از او مبلغ ۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

اوادامه داد: زن جوان در اظهارات اولیه خود گفت چندی قبل با مردی آشنا شدم و قرار شد که با یکدیگر ازدواج کنیم و سپس جهت زندگی به خارج از کشور سفر کنیم و به خاطر این موضوع، مرد جوان از من ۲۰ میلیارد ریال پول گرفت و پس از مدتی کوتاه ناپدید شد و دیگر پاسخگوی تماس‌های من نبود.

فرمانده انتظامی آباده تصریح کرد: ماموران پلیس آگاهی تحقیقات خود را آغاز کردند و با بررسی‌های تخصصی، متهم که اهل استان قم بود را در یکی از محله‌های شهرستان آباده شناسایی و با هماهنگی قضایی او را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.

سرهنگ مسعودی با بیان اینکه متهم پس از مواجه حضوری با شاکی و مشاهده شواهد و مدارک موجود از سوی کارآگاهان، به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری ۲۰ میلیارد ریالی با شگرد وعده دروغین ازدواج اعتراف کرد، گفت: با بررسی به عمل آمده از سامانه پلیس، متهم دارای سابقه چندین فقره کلاهبرداری و همچنین تحت تعقیب نیز بوده است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کلاهبردار پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد، گفت: شهروندان ضمن هوشیاری لازم در این خصوص، در صورت مواجه با چنین مواردی سریعا موضوع را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند.

دستگیری سارق حرفه‌ای درون خودرو با ۴۰ فقره سرقت در شیراز

فرمانده انتظامی شیراز از دستگیری سارق حرفه‌ای درون خودرو و کشف ۴۰ فقره سرقت توسط مأموران کلانتری ۲۸ صدرا خبر داد. 

سرهنگ فرج شجاعی فرمانده انتظامی شیراز بیان کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت درون خودرو در سطح شهر صدرا، ماموران انتظامی با انجام اقدامات پلیسی، موفق شدند در این خصوص یک سارق را شناسایی و در یک اقدام برنامه‌ریزی شده او را در مخفیگاهش دستگیر کنند و به کلانتری انتقال دهند.

او ضمن اشاره به اینکه متهم در بازجویی اولیه به ۴۰ فقره سرقت درون خودرو اقرار کرد، گفت: در بازرسی از مخفیگاه سارق مقادیر زیادی اموال مسروقه از قبیل ابزار آلات، ضبط، باند، دزدگیر و جک خودرو کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز با بیان اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد، به شهروندان توصیه کرد: هنگام ترک خودرو از گذاشتن کیف پول، مدارک و یا سایر اشیاء با ارزش و قیمتی در داخل آن به ویژه در معرض دید اجتناب کنند و از پارک کردن وسایل نقلیه در مکان‌های خلوت که روشنایی کافی ندارد، پرهیز کنند.

دستبند بر دست متهم

کشف ۹۸ درصد از جرائم رایانه‌ای در فسا

فرمانده انتظامی شهرستان فسا از کشف ۹۸ درصد از جرائم سایبری در ۶ ماهه نخست امسال خبر داد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۶ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ محمدهاشم قسام فرمانده انتظامی شهرستان فسا اظهار کرد: کلاهبرداری رایانه ای، برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب‌های بانکی و دسترسی غیرمجاز، بیشترین میزان وقوع را بین جرائم سایبری در ۶ ماهه نخست امسال دارند.

او افزود: ۹۸ درصد از کل جرائم سایبری در مدت گفته شده، کشف که نسبت به مدت مشابه پارسال، ۳۶ درصد افزایش داشته است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در این مدت، ۶ نفر متهم با پرونده متشکله روانه دادسرا شده‌اند، ادامه داد: کلاهبرداران اینترنتی اغلب با سوء استفاده از سایت‌های کاربر محور نظیر سایت دیوار و همچنین فروش اینترنتی از طریق صفحات مجازی، قربانیان خود را به دام می‌اندازند و ضرورت دارد شهروندانی که قصد خرید اینترنتی دارند با حساسیت زیاد؛ مشخصات، آدرس و تلفن فروشنده را مورد بررسی قرار داده و پس از حصول اطمینان، نسبت به واریز وجه یا بیعانه اقدام و تا آنجا که امکان دارد پس از تحویل کالا هزینه آن را پرداخت کنند.

سرهنگ قسام به کلاهبرداری شایع از طریق پیامک جعلی اشاره و تصریح کرد: در این روش، فرد کلاهبردار، با جعل آدرس اینترنتی از جمله سامانه ثنا؛ پیامکی با محتوا‌یی نظیر ابلاغیه و ثبت شکایت در سامانه که در نهایت به یک لینکِ پرداخت منتهی می‌شود، برای مردم ارسال می‌کند و با توجه به ناآگاهی برخی افراد از نحوه فعالیت این سامانه‌ها و همچنین مبلغ بسیار ناچیز درخواست شده، روی لینک کلیک کرده و اقدام به عملیات پرداخت وجه می‌کنند.

فرمانده انتظامی فسا با بیان اینکه لینک معرفی شده در این پیامک‌ها حاوی بدافزار بوده و مجرمان اینترنتی با این شگرد، اطلاعات کارت بانکی افراد را سرقت و از حساب آنان غیرمجاز برداشت می‌کنند، به شهروندان توصیه کرد: چنانچه پیام‌هایی تحت عنوان سامانه ثنا (سامانه ثبت‌نام الکترونیک قضایی) دریافت کردید که در آن‌ها پرداخت مبلغی هر چند کم درخواست شده بود، آگاه باشید که آن پیام جعلی است؛ به همین دلیل اقدامی انجام ندهید.

حمل بیش از ۹۶ کیلو تریاک با موتورسیکلت‌

فرمانده انتظامی نی‌ریز از کشف ۹۶ کیلو و ۶۰۰ گرم تریاک در بازرسی از خورجین ۲ دستگاه موتورسیکلت در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ عظیم‌الله کرمی فرمانده انتظامی نی‌ریز بیان کرد: مأموران انتظامی نی‌ریز هنگام کنترل وسایط نقلیه عبوری در محور‌های خاکی منتهی به این شهرستان در یک عملیات ضربتی به ۲ دستگاه موتورسیکلت مشکوک شدند و دستور ایست را صادر کردند.

او افزود: راکبان بدون توجه به ایست پلیس متواری و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز با توجه به کوهستانی بودن منطقه و تاریکی هوا موتورسیکلت‌ها را رها کرده و متواری شدند.

فرمانده انتظامی نی‌ریز با بیان اینکه ماموران موفق شدند در بازرسی از خورجین این موتورسیکلت‌ها ۹۶ کیلو و ۶۰۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف کنند، گفت: تلاش برای دستگیری متهمان متواری با جدیت ادامه دارد.

دستگیری سارق اماکن خصوصی با ۱۱ فقره سرقت در کازرون

فرمانده انتظامی کازرون از دستگیری سارق حرفه‌ای اماکن خصوصی با اعتراف به ۱۱ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ اسماعیل زراعتیان فرمانده انتظامی کازرون بیان کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت از اماکن خصوصی در کازرون، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران کلانتری ۱۲ حضرتی این فرماندهی قرار گرفت.

او افزود: مأموران ضمن هماهنگی با مرجع قضائی و با انجام اقدامات فنی و گشت زنی هدفمند در سطح حوزه استحفاظی یک نفر سارق حرفه‌ای و سابقه دار را شناسایی و او را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی کازرون با اشاره به اینکه متهم در بازجویی اولیه و با وجود مدارک و مستندات به ۱۱ فقره سرقت از اماکن خصوصی اعتراف کرد، گفت: سارق پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و از آن طریق روانه زندان شد.

کشف ۹۰۰ لیتر گازوئیل قاچاق در بوانات 

فرمانده انتظامی بوانات از کشف ۹۰۰ لیتر گازوئیل قاچاق در بازرسی از یک دستگاه کامیون در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ ابوالحسن مزارعی فرمانده انتظامی بوانات اظهار کرد: به منظور اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و مبارزه با قاچاق سوخت و تشدید برخورد با قاچاقچیان، مأموران یگان امداد ضمن هماهنگی با مرجع قضایی هنگام گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه کامیون مشکوک شدند و آن را متوقف کردند.

او افزود: مأموران در بازرسی از خودرو مذکور ۹۰۰ لیتر گازوئیل قاچاق که به صورت ماهرانه در کف اتاق جاسازی شده بود را کشف و ضبط کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان بوانات تصریح کرد: در این رابطه راننده پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و خودرو نیز به پارکینگ منتقل شد.

دستبند پلیس زرین‌دشت بر دستان فروشنده مواد مخدر

فرمانده انتظامی شهرستان زرین‌دشت گفت: با تلاش ماموران پلیس، ۱۰ کیلوگرم تریاک از یک منزل مسکونی کشف شد.

سرهنگ حمیدرضا صالحی‌فرد فرمانده انتظامی شهرستان زرین‌دشت اظهار کرد: ماموران انتظامی زرین‌دشت با اقدامات فنی و تخصصی از نگهداری مواد مخدر در یک منزل شخصی مطلع شدند و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

او ادامه داد: ماموران پس از هماهنگی با مرجع قضایی به محل مورد نظر اعزام و نسبت به بازرسی از آن منزل اقدام کردند.

سرهنگ صالحی فرد با اشاره به اینکه در بازرسی از این منزل، ۱۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف شد، تصریح کرد: در این رابطه یک نفر متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

دستگیری سارق اماکن با ۹ فقره سرقت در لارستان

فرمانده انتظامی لارستان گفت: در عملیات مأموران این فرماندهی، سارق اماکن دولتی و خصوصی دستگیر شد و به ۹ فقره سرقت اعتراف کرد. 

سرهنگ سیدمحمد یوسفی فرمانده انتظامی لارستان اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت اماکن دولتی و خصوصی، تلاش برای دستگیری سارق یا سارقان ‏در دستورکار مأموران پلیس آگاهی لارستان قرار گرفت.

او ادامه داد: کارآگاهان پلیس، پس از انجام اقدامات فنی یک نفر سارق را در این زمینه شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضایی، وی را ‏یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر کردند. ‏

سرهنگ یوسفی افزود: سارق در تحقیقات تکمیلی به ۹ فقره سرقت از اماکن اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد.

او از شهروندان درخواست کرد به هشدار‌های پلیسی و رعایت نکات ایمنی به منظور پیشگیری از وقوع سرقت توجه کنند.

عاقبت متهم

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی محله محور در قیروکارزین 

فرمانده انتظامی قیروکارزین از اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و کشف بیش از ۶۰ درصد سرقت‌ها در شهریورماه در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ قربانعالی روستا فرمانده انتظامی قیروکارزین بیان کرد: به منظور برقراری نظم و امنیت عمومی، مقابله با خرده فروشان مواد مخدر، سارقان و برهم زنندگان امنیت عمومی، طرح ارتقای امنیت اجتماعی محله محور در این شهرستان به اجرا در آمد.

او افزود: دستگیری ۹ نفر از سارقان و مجرمان سابقه‌دار و کشف ۲۴ فقره انواع سرقت و کشف بیش از ۶۰ درصد از کل سرقت ها، کشف ۹۳۵ گرم انواع مواد مخدر و دستگیری ۳ نفر از خرده‌فروشان و توقیف ۶۸ دستگاه خودرو و موتورسیکلت متخلف از نتایج این طرح‌ها بود. 

فرمانده انتظامی قیروکارزین با اشاره به معرفی متهمان دستگیر شده به مراجع قضایی، از شهروندان خواست برای ایجاد امنیتی پایدار در شهرستان و مقابله با سوداگران مرگ با پلیس همکاری کرده و هرگونه اطلاعات و اخباری در زمینه مسائل امنیتی و انتظامی را در اسرع وقت به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

هشدار پلیس به شهروندان برای پیشگیری از سرقت منزل

فرمانده انتظامی اقلید گفت: همواره با رعایت نکاتی که در نظر ما بی اهمیت هستند می‌توان سارقان را در رسیدن به اهداف خود ناکام گذاشت.

سرهنگ لطف‌اله محمدی فرمانده انتظامی اقلید، به منظور پیشگیری از سرقت منزل از همشهریان خواست تا با رعایت نکات ذیل از سرقت توسط سارقان جلوگیری کنند.

۱-از ورود افراد ناشناس تحت عنوان متکدی، فالگیر و رمال به داخل منزل خود ممانعت کنید.

۲-از باز کردن در به روی افراد ناشناس بخصوص به هنگام شب خودداری و این مورد را به فرزندان خود نیز یادآوری کنید.

۳-نسبت به اتومبیل و موتورسیکلت‌های متوقف و سرنشینان آن در پیرامون منزل خود بی‌تفاوت نبوده و در صورت مشاهده موارد مشکوک، شماره و سایر مشخصات آن‌ها را یادداشت کرده و سریعاً به مراکز ۱۱۰ اطلاع دهید.

۴-چنانچه در اطراف محل زندگی شما خانه‌های خالی از سکنه و نیمه ساز وجود دارد از منزل خود مراقبت بیشتری به عمل آورید.

۵-منازل خود را به آیفون تصویری مجهز و تا حد امکان از خالی گذاشتن آن خودداری و برای اطمینان بیشتر، بر روی دیوارها، همه پنجره‌ها و نقاط قابل نفوذ مانند نورگیر و پاسیو حفاظ محکم و مقاوم نصب کنید.

۶-پشت بام منزل خود را در اسرع وقت به حفاظ نرده‌ای و قفل آویز مطمئن مجهز و هنگام خروج از منزل تنها به قفل کردن درِ خروجی اکتفا نکرده و همه در‌های داخلی ساختمان اعم از پشت بام، هال، اتاق ها، آشپزخانه، حمام و حیاط خلوت را قفل کنید.

۷-در صورت تغییر محل سکونت یا مفقود شدن کلید یدک منزل، توپی قفل در‌های ورودی را تعویض و کلید منزل خود را در دسترس افراد غیرمطمئن قرار ندهید.

۸-از قرار دادن کلید در زیر جاکفشی، داخل کفش و سایر نقاط قابل دسترسی خودداری و همواره دقت کنید تا کلید خود را بر روی قفل در جای نگذارید.

۹-برای جلوگیری از سرقت منزل خود به روش توپی زنی، توپی قفل را با بدنه درِ همسطح در صورت عدم امکان لوله‌ای فلزی به دور آن جوش دهید.

۱۰-از قرار دادن چهارپایه و نردبان و نظایر آن در حیاط منزل بخصوص در کنار دیوار خودداری و تا آنجا که امکان دارد در‌های ورودی و داخلی منزل خود را به سیستم هشدار دهنده مجهز کنید.

هلاکت قاتل در کوار 

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: قاتلی که ۶ روز پیش یک شهروند را در شهرستان کوار به قتل رسانده بود در درگیری متقابل با پلیس به هلاکت رسید.

سردار رهام بخش حبیبی فرمانده انتظامی استان فارس بیان کرد: در پی انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر وقوع یک فقره قتل در یکی از مراکز تجاری شهرستان کوار در سی ام شهریورماه امسال و متواری شدن قاتل، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی در بررسی‌های اولیه مطلع شدند که قاتل به علت اختلافات شخصی با تهیه یک قبضه اسلحه کلاش به یک مرکز تجاری مراجعه و پسر عموی ۴۲ ساله خود را به قتل و متواری می‌شود.

سردار حبیبی ادامه داد: کارآگاهان پلیس آگاهی استان و شهرستان کوار به همراه کارکنان یگان تکاوری با اقدامات فنی و تخصصی مخفیگاه قاتل ۳۲ ساله را در اطراف کوه‌های این شهرستان شناسایی کردند و سریعا به محل مورد نظر اعزام شدند.

فرمانده انتظامی استان فارس تصریح کرد: شرور قاتل که مسلح به اسلحه کلاش بود با مشاهده پلیس اقدام به تیراندازی به سمت ماموران کرد و پس از بی اعتنایی به هشدار‌های پلیس و ۲۰ دقیقه درگیری متقابل و تسلیم نشدن، با شلیک پلیس به هلاکت رسید.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه قاتل یک قبضه اسلحه کلاش و ۲ تیغه خشاب و مقداری مهمات مربوطه کشف شد، به افراد هنجار شکن هشدار داد که پلیس با کسانی که بخواهند باعث اخلال در نظم و امنیت استان شوند برابر قانون به شدت و بدون اغماض با آنان برخورد می‌کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار