از کشف اشیای تاریخی مربوط به دوران هخامنشی در مرودشت تا توقیف کالای قاچاق در سپیدان

مهم‌ترین حوادث ۶ مهرماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

مهم‌ترین حوادث روز پنج شنبه ۶ مهرماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

کشف اشیای تاریخی مربوط به دوران هخامنشی در مرودشت

فرمانده انتظامی مرودشت از کشف یک دستگاه گنج یاب قاچاق به به همراه ۴ شیء تاریخی مربوط به دوران هخامنشی در یکی از روستا‌های این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرشید زینلی فرمانده انتظامی مرودشت بیان کرد: ماموران پاسگاه انتظامی ابرج از نگهداری اشیای عتیقه توسط یکی از اهالی در یکی از روستا‌های سطح حوزه استحفاظی مطلع و پس از هماهنگی با مراجع قضایی بلافاصله در محل حاضر شدند.

او ادامه داد: ماموران در بازرسی از اتاقک کشاورزی آن مکان، یک دستگاه گنج یاب به همراه ۴ شیء تاریخی مربوط به دوران هخامنشی را کشف کردند و به پاسگاه انتقال دادند.

فرمانده انتظامی مرودشت با اشاره به کشف یک دستگاه گنج یاب قاچاق، تصریح کرد: از سوی کارشناسان، ارزش تقریبی این دستگاه ۲ میلیارد ریال برآورد شده است.

رئیس پلیس شهرستان مرودشت با اشاره به شناسایی و تشکیل پرونده برای دستگیری متهم، افزود: برخورد قاطع با سوداگران میراث فرهنگی در دستور کار انتظامی این شهرستان است.

او گفت: از شهروندان تقاضا می‌کنیم در صورت اطلاع از فعالیت‌های افراد سودجو، مراتب را در اسرع وقت از طریق تماس با شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس این شهرستان اطلاع دهند.

کشف اشیای تاریخی مربوط به دوران هخامنشی و گنج یاب

کشف بیش از ۱۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در سپیدان 

فرمانده انتظامی سپیدان از توقیف ۲ دستگاه سواری پارس و سمند و کشف کالای قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ احمد فداکار فرمانده انتظامی سپیدان بیان کرد: ماموران انتظامی این شهرستان در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز هنگام ایست و بازرسی به ۲ دستگاه سواری پارس و سمند مشکوک شدند و اقدام به توقیف آن‌ها کردند.

او ادامه داد: ماموران موفق شدند در بازرسی از خودرو‌های مذکور ۳۴۳ دستگاه سوهان برقی ناخن که خارجی و قاچاق و بدون هرگونه مجوز قانونی بود، کشف کنند.

فرمانده انتظامی سپیدان با بیان اینکه در این رابطه ۲ نفر راننده به مرجع قضایی معرفی شدند، افزود: ارزش این محموله قاچاق برابر نظر کارشناسان ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در پاسارگاد

فرمانده انتظامی شهرستان پاسارگاد نتایج اجرای طرح‌های امنیت محله محور در شهریورماه امسال را تشریح کرد.

سرهنگ علی زنگنه‌نیا فرمانده انتظامی شهرستان پاسارگاد بیان کرد: طرح ارتقای امنیت محله محور با هدف امن کردن محلات جرم‌خیز، پاکسازی نقاط آلوده و ارتقای احساس امنیت عمومی در بین شهروندان، توسط واحد‌های انتظامی شهرستان پاسارگاد در شهریورماه به اجرا درآمد.

او افزود: در اجرای این طرح، ۲۵ نفر معتاد جمع آوری و ۵ نفر خرده فروش مواد مخدر دستگیر و مقادیر قابل توجهی انواع مواد مخدر نیز کشف و ضبط شد.

سرهنگ زنگنه‌نیا گفت: همچنین شناسایی و دستگیری ۴ نفر سارق سابقه‌دار و کشف ۴۵ فقره انواع سرقت‌ها، دستگیری ۴۱ نفر از افراد تحت تعقیب و توقیف ۳۶ دستگاه انواع وسایط نقلیه متخلّف از دیگر نتایج اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی بود.

فرمانده انتظامی پاسارگاد با اشاره به اینکه متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند، گفت: مشارکت شهروندان در ایجاد امنیت پایدار بسیار حائز اهمیت است و پلیس در راستای برخورد با مجرمان و متخافان از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهد کرد.

کشف بیش از یک هزار سوخت قاچاق در داراب

فرمانده انتظامی داراب از کشف یک هزار و ۷۰۰ لیتر سوخت قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علیرضا نوشاد فرمانده انتظامی داراب بیان کرد: ماموران پاسگاه انتظامی فورگ هنگام گشت‌زنی در حوزه استحفاظی، به یک دستگاه وانت نیسان مشکوک و برای بررسی بیشتر آن را متوقف کردند.

او افزود: در بازرسی دقیق از این خودرو یک هزار و ۷۰۰ لیتر گازوئیل قاچاق و خارج از چرخه قانونی توزیع کشف شد.

سرهنگ نوشاد با بیان اینکه راننده پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد، از شهروندان خواست در صورت اطلاع از فعالیت‌های قاچاقچیان سوخت، مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

درگیری پلیس فارس با قاتل مسلح متواری 

مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان فارس از درگیری ماموران پلیس با قاتل مسلحی که متواری شده بود، خبر داد.

ظهر دیروز یک نفر با اسلحه کلاش ۲ شهروند بی گناه را در شهرستان فراشبند به قتل رسانده و متواری می‌شود.

 در ادامه و پس از اعلام خبر به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، کارآگاهان پلیس آگاهی در تحقیقات اولیه مطلع شدند مرد قاتل ۳۲ ساله بنا به دلایل نامعلومی مقابل ساختمان اداره آب شهرستان فراشبند و با اسلحه کلاش اقدام به تیراندازی می‌کند که در این حادثه ۲ نفر شهروند مرد (۳۵ و ۴۰ ساله) بر اثر اصابت تیر مستقیم به قتل می‌رسند و قاتل با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه به سمت کوه و باغات اطراف متواری می‌شود.

در ادامه درگیری و تعقیب و گریز فرمانده انتظامی شهرستان قیروکارزین و ۲ نفر دیگر از کارکنان پلیس نیز مجروح و روانه بیمارستان می‌شوند.

کارکنان مجروح در بیمارستان بستری و حال آنان رضایت بخش است.

بلافاصله اقدامات و تدابیر لازم برای دستگیریِ قاتل مسلح با هدایت و حضور میدانی سردار رهام بخش حبیبی، فرمانده انتظامی استان و اعزام تیم‌های زبده پلیس به صورت ویژه در دست اقدام بوده و تاکید می‌شود با هرگونه شرارت و ناامنی قاطعانه برخورد خواهد شد.

اخبار تکمیلی در خصوص دستگیری و مجازات قاتل جنایتکار متعاقباً اعلام خواهد شد.

دستگیری سارق موتورسیکلت در شیراز 

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز از دستگیری سارق موتورسیکلت و کشف ۲ دستگاه موتورسیکلت مسروقه خبر داد. 

سرهنگ فرج شجاعی فرمانده انتظامی شهرستان شیراز اظهار کرد: در پی شکایت شهروندان از چند فقره سرقت در هنگام فروش موتورسیکلت در سایت دیوار، شناسایی و دستگیری سارق به صورت ویژه در دستور کار مأموران کلانتری ۱۸ ولیعصر قرار گرفت.

عاقبت متهم

او گفت: پس از تحقیقات به عمل آمده مشخص شد سارق با افرادی که موتور سیکلت خود را در برنامه دیوار جهت فروش آگهی کرده تماس گرفته و پس از قرار ملاقات با فروشنده به بهانه تست کردن موتور سیکلت از صحنه خارج شده و اقدام به سرقت موتورسیکت می‌کند.

سرهنگ شجاعی افزود: مأموران با اقدامات پلیسی موفق شدند سارق را در حالی که قصد سرقت از فردی دیگر داشت را دستگیر و در بازرسی از منزل او ۲ دستگاه موتورسیکلت مسروقه کشف کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز با بیان اینکه متهم در بازجویی اولیه به ۵ فقره سرقت موتورسیکلت اعتراف کرد، از شهروندان خواست چنانچه موتور سیکلت آن‌ها با روش مذکور مورد سرقت قرار گرفته است، جهت پیگیری به کلانتری ۱۸ ولیعصر واقع در خیابان ولیعصر قصرالدشت مراجعه کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار