رییس سازمان هواشناسی:

بارش‌های پاییزی مناسبی در پیش است

رییس سازمان هواشناسی گفت: آخرین الگوها و نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که بارش‌های پاییزی مناسبی در پیش است.

سحر تاجبخش مسلمان روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از ایستگاه هواشناسی فرودگاه سبزوار به خبرنگاران اظهار کرد:‌ البته وجود بارش های مناسب در فصل پاییز، جبران کمبود بارش های سال‌های گذشته را نمی‌کند.

وی اظهار داشت: خشکسالی و کاهش بارشها در سه سال متوالی بر کشور حاکم بوده است که این موضوع در شرق کشور و خراسان رضوی محسوس تر بوده و شرایط سختی را برای این مناطق رقم زده است.

تاجبخش مسلمان با تاکید بر ضرورت مدیریت منابع آبی گفت: در مدیریت آب شرب، صنایع، کشاورزی و سایر موارد باید دقت لازم صورت گیرد که در تامین آبهای سطحی و زیرزمینی شرایط مطلوب تری در کشور و به ویژه مناطق شرقی ایجاد شود.

رییس سازمان هواشناسی در سفر به سبزوار از سامانه کالیبراسیون بومی باد این شهرستان و ایستگاه هواشناسی فرودگاه شهدای سبزوار بازدید کرد.

 نخستین سامانه کالیبراسیون بومی باد در ایران امسال در سبزوار به بهره‌برداری می‌رسد که به بخش مهمی از نیازهای این حوزه پاسخ خواهد داد.

فرودگاه شهدای سبزوار، که از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را آغاز کرده است، به عنوان پشتیبان فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد شناخته می شود و برخی از پروازهای مشهد در صورت بروز شرایط نامساعد جوی در مرکز استان خراسان رضوی، در سبزوار فرود می آیند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار