امام جمعه گرگان:

همه مسلمانان باید برای معرفی رسول خدا به مردم جهان قدم بردارند

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت: گفت: همه مسلمانان و امت رسول خدا باید قدم های بسیار اصولی و اساسی برای معرفی پیامبر (ص) به همه مردم جهان بردارند.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز (جمعه ۷ مهر) در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه گرگان با تبریک هفته وحدت گفت: خداوند متعال این عالم وجود و شهود را به خاطر میوه‌های عالم وجود که انبیاء، اولیا و ائمه (ع) به خصوص پیامبر (ص) آفریده و اگر این میوه‌ها نباشند، زمین خاصیتی برای ادامه داشتن ندارد. همه مسلمانان باید برای معرفی رسول خدا به مردم جهان قدم بردارند

امام جمعه گرگان افزود: عالم به خاطر وجود این بزرگان، این حجت‌های الهی که در راس آن پیامبر (ص) قرار دارد، آفریده شده است.

او ادامه داد: در روز هفدهم ربیع پیامبر بزرگ اسلام پا به عرصه وجود گذاشت تا همچون چراغ و نور جامعه بشری را روشن کرده و نورانیت دهد و دعوت به خدا کند.

آیت الله نورمفیدی گفت: ما در برابر ولادت پیامبر (ص) وظایفی داریم که یکی از این وظایف وارد کردن و شناساندن این شخصیت بزرگوار به زندگی همه جامعه بشریت است.

او با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام برای همه انسان‌ها کرامت قائل بودند، افزود: امروز جامعه بشریت به شخصیت این چنینی نیاز دارد و همه مسلمانان و امت رسول خدا باید قدم‌های بسیار اصولی و اساسی برای معرفی پیامبر (ص) به همه مردم جهان بردارند.

نماینده، ولی فقیه در گلستان با اشاره به اینکه برای شناساندن پیامبر (ص) کاری انجام نشده است، گفت: باید از طریق کتاب، مقاله و سایر مسائل و فضای مجازی برای معرفی پیامبر اسلام استفاده کرد.

او تاکید کرد: همه مذاهب اسلامی باید در کنار هم جمع شده و برای شناساندن پیامبر گرامی اسلام به دنیا تلاش کنند.

آیت الله نورمفیدی افزود: پیامبر (ص) برای همه بشریت اسوه و الگو است و فقط برای مسلمانان نیست.

او با تبریک ولادت امام صادق (ع) موسس مذهب جعفری، گفت: آن حضرت شاگردان قهرمان و مبارز بسیاری تربیت کرد و زحمات زیادی انجام داد.

امام جمعه گرگان در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به گله کشاورزان در خصوص واریز نشدن طلب گندم، افزود: در روز اول جلسه خبرگان رهبری گله کشاورزان را به رئیس جمهور اطلاع دادم و ایشان اعلام کردند؛ در آینده‌ای نزدیک بقیه طلب کشاورزان گندم کار گلستانی پرداخت می‌شود.

او با اشاره به اغتشاشات سال گذشته کشور، گفت: تمام تلاش دشمنان بهانه‌ای برای به هم ریختن کشور نبود، ولی با پشتیبانی نیرو‌های مسلح و در رای آن هدایت‌های رهبر معظم انقلاب و همراهی مردم باعث جمع شدن این قضایا شد.

آیت الله نورمفیدی افزود: امسال هم دشمنان بسیار تلاش کردند تا از طریق فضا‌های مجازی کشور را به هم بریزند و توطئه‌های زیادی را برنامه ریزی کرده بودند، اما نیرو‌های مسلح در مقابل این توطئه‌ها ایستادند و در میدان بودند و نگذاشتند این کشور گرفتار بلایا شود.

او افزود: چشم‌های بینا و دست‌های فعال و قلب‌های محکم نیرو‌های مسلح در برابر همه خطرات و توطئه‌های دشمنان ایستادند و خنثی کردند.

برچسب ها: نماز جمعه ، هفته وحدت
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.