پرداخت ۸۰ درصد مطالبات شالیکاران مازندرانی

۸۰ درصد مطالبات شالیکاران مازندرانی تاکنون پرداخت شده است.

عباسعلی وفائی نژاد مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران گفت: در راستای سیاست‌های حمایتی دولت از تولید محصولات کشاورزی و رونق بخشی به بازار برنج، شالیکوبی‌ها و تعاونی‌های روستایی که برنج تولیدی سال گذشته شالیکاران مازندرانی را به انبار‌های اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران تحویل دادند ۸۰ درصد از مطالبات خود را دریافت کردند.

او با بیان اینکه پرداخت وجه برنج پرمحصول به صورت هفتگی و پس از تحویل و تائید لیست کشاورزان شالیکار توسط مدیریت‌های جهاد کشاورزی هر شهرستان انجام می‌شود افزود: با پیگیری‌های به عمل آمده تاکنون بیش از ۱۹۰ میلیارد تومان از مطالبات مراکز طرف قرارداد تحویل برنج پرمحصول پرداخت شد.

وفائی نژاد گفت: بیش از ۶ هزارتن برنج پرمحصول ندا و شیرودی تولید سال ۱۴۰۱ پس از ارزیابی توسط کارشناسان خبره محلی و کارشناسان مرکز تحقیقات برنج، از مراکز طرف قرارداد تاکنون خریداری شده است.

او ارزش برنج خریداری شده از مراکز طرف قرارداد را تا پایان روز گذشته مبلغ ۲۳۵ میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: ۸۰ درصد از این وجه تاکنون به حساب شالیکوبی داران و تعاونی روستایی استان واریز گردیده است.

وفائی نژاد گفت: با اجرای طرح خرید برنج پرمحصول سال گذشته در استان مازندران، تاکنون قرارداد تحویل بیش از ۱۹ هزار تن برنج ندا، شیرودی و فجر در بسته بندی‌های ۱۰ کیلویی با شالیکوبی‌ها و تعاونی روستایی استان منعقد شد.

او با اعلام اینکه طرح خرید برنج تولیدی سال گذشته تا اطلاع ثانوی ادامه دارد، افزود: در صورت ابلاغ دستورالعمل جدید برای خرید برنج تولید شده در ۱۴۰۲، این اداره کل آمادگی لازم برای اجرای آن و راه اندازی مراکز خرید در دیگر شهرستان‌ها را دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار