امام‌جمعه اهل‌سنت میرجاوه: شهید هاشمی دنبال نام و نشان نبود

امام جمعه اهل‌سنت میرجاوه در سیستان و بلوچستان گفت: شهید هاشمی هیچگاه و در هیچ رویکرد اخلاقی و شخصیتی دنبال نام و نشان نبود.

مولوی عبدالرحیم ریگیان پور به مناسبت اولین سالگرد شهادت فرمانده وقت اطلاعات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان که اهل استان کرمان بود، گفت: شما سراغ هر فردی از اهل سنت و تشیع که شهید هاشمی را می‌شناخت بروید می‌گوید که فردی مخلص، عاشق نظام، ولایت و رهبری بود و دنبال تظاهر نبود.

شهید هاشمی هشتم مهرماه ۱۴۰۱ در جریان اغتشتشات زاهدان توسط عوامل تروریستی کوردل به شهادت رسید. وی متولد ۱۳۵۷ و اهل کرمان بود.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه در ادامه مصاحبه با بیان اینکه سابقه آشنایی وی با شهید هاشمی به اوایل دهه ۹۰ و شروع به کارش به عنوان خدمتگزار در سنگر امامت جمعه میرجاوه بر می‌گردد گفت: شهید بسیار انسان مخلصی بود، همچنین در مسئولیت و کاری که برعهده داشت بسیار حساسیت داشت.

مولوی ریگیان پور تاکید کرد: نکته قابل توجه اینکه شهید هاشمی هیچگاه دنبال ریا یا چیزی برای شخص خودش نبود؛ بسیار ولایی و خدایی بود.

وی گفت: اگر بخواهیم صفات نیکو در وصف یک پاسدار و بسیجی مخلص واقعی را بیان کنیم، هرچه صفت هست را باید درباره شهید هاشمی به کار ببریم، زیرا یک پاسدار واقعی بود.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه در ادامه با بیان اینکه شهید هاشمی فراتر از مسئولیت کار می‌کرد و به مسائل خیلی عمیق می‌نگریست گفت: بار‌ها مشاهده می‌کردیم که آنقدر دید بلند و فکر وسیعی در کارشان داشت که حتی بسیار فراتر از مسئولیت سازمانی کار می‌کرد و اولویت و دغدغه حل مشکلات مردم را داشت.

مولوی ریگیان پور گفت: شهید هاشمی مسئولیتی اطلاعاتی و امنیتی داشت، اما ما بار‌ها می‌دیدیم که برای حل مشکلات مردم هر کاری حتی فرای مسئولیت سازمانی خود کار می‌کرد.

به گفته وی، بسیاری از کار‌هایی که شهید هاشمی در سیستان و بلوچستان انجام می‌داد در حوزه مثلا شهرداری یا دیگر ادارات بود، اما وی برای حل مشکلات مردم چه تشیع و چه تسنن کوتاهی نداشت و فکر نمی‌کرد که مسئولیت سازمانی اش کجاست و چیست، لذا در هماهنگی با دیگر سازمان‌ها فعالیت‌ها را پشتیبانی می‌کرد یا برخی مواقع خودشان اقداماتی که فراتر از حیطه سازمانی‌شان بود را به سرانجام می‌رساندند.

وی گفت: شهید هاشمی رابطه و تعلقات خاصی به سران طوایف و علمای اهل سنت داشت؛ تعلقات خاصی نسبت به مسائل بلوچ‌ها و اهل سنت داشت و برای حل مشکلات در این عرصه‌ها خیلی عمیق کار می‌کرد و اثرگذار بود.

مولوی ریگیان پور اظهارداشت: در وصف شخصیت و نحوه عملکرد این شهید بزرگوار همین نکته بس که خیلی‌ها باآنکه ایشان را از نزدیک ندیده بودند، اما وی را می‌شناختند و به وی ارادت داشتند؛ در حوزه جنوب شرق کشور نزد مردم خیلی آوازه داشت، زیرا دنبال حل گرفتاری‌های مردم بود.

وی با بیان اینکه حسن شهرت شهید هاشمی بین مردم بلوچ، اهل سنت و تشیع به سادگی به دست نیامده بود، اظهارداشت: اکثر سران طوایف با وی ارتباط خوبی داشتند و با نیکی از وی یاد می‌کنند.

مولوی ریگیان پور با بیان اینکه شهید هاشمی بی تکلف با همگان ارتباط برقرار می‌کرد تصریح کرد: این شهید بزرگوار بسیار مردمی بود و هم و غم مردم را داشت؛ به کارش نیز عشق می‌ورزید.

وی بیان کرد: آنطور که ما می‌دیدیم، چندین ماه می‌آمد اینجا کار می‌کرد و حتی دیر به دیر نزد خانواده می‌رفت، زیرا بسیار به کارش علاقه داشت و می‌خواست مشکلات منطقه را با اولویت حل کند.

زمان شناس و مردم شناس

امام جمعه اهل سنت میرجاوه با بیان اینکه شهید هاشمی زمان شناس و مردم شناس بود اظهارداشت:از شخصیت و مدیریتی برخوردار بود که بین طوایف و علما جایگاه پیدا کرده بود و سخن و عملکردش اثرگذار و نافذ بود.

وی با بیان اینکه همه این صفات نیکو در حالی بود که وی در سن جوانی قرار داشت، درباره دلایل این چنین شخصیتی در سنین جوانی گفت: معنویت و فنا بودن در مسیر الهی از دلایل مهم بود.

مولوی ریگیان پور گفت: به علت همان معنویت ایشان بود که خود را خادم مردم تصور می‌کرد و همین روحیه، انسان را ماندگار می‌کند.

قرار است مراسم سالگرد شهید هاشمی دهم مهرماه جاری در حسینیه ثارالله شهر کرمان برگزار شود.


برچسب ها: شهید هاشمی ، سالگرد
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار