بی توجهی به اصول امنیتی عامل اصلی هک شبکه‌های اجتماعی

رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: کاربران اینترنتی هنگام ورود به شبکه‌های اجتماعی بایستی در ابتدا موارد امنیتی را فعال کنند.

سرهنگ محمدرضا رضایی گفت: در پی مراجعه چند شهروند کرمانی و شکایت از هک حساب کاربری خود و کلاهبرداری از دنبال کننده هایشان و با انجام تحقیقات تخصصی مشخص شد سودجویان سایبری با سوءاستفاده از عدم وجود رمز دو مرحله‌ای حساب کاربری شاکیان اقدام به هک حساب آن‌ها کرده و با ارسال پیام‌هایی به مخاطبین آنها، اقدام به کلاهبرداری کرده اند.

سرهنگ رضایی در خصوص امنیت حساب کاربری شبکه‌های اجتماعی افزود: احراز هویت دومرحله‌ای یکی از موثرترین راهکار‌های طراحی‌شده برای افزایش امنیت و مراقبت از حساب‌های کاربری می‌باشد که می‌طلبد کاربران نسبت به فعال کردن این گزینه در حساب‌های کاربری خود اهتمام بیشتری داشته باشند.

 رئیس پلیس فتا در پایان به کاربران فضای مجازی هشدار داد: در صورت دریافت پیام کمک مالی در شبکه‌های اجتماعی ابتدا با ارسال کننده پیام ارتباط گرفته تا از صحت ارسال پیام مطمئن شده و پس از آن اقدام به واریز وجه کنید و در صورت مواجهه با جرائم رایانه‌ای ضمن تماس با شماره ۰۹۶۳۸۰ از کاربران مرکز امـداد و فوریت‌های سایبـری مشاوره و راهنمایی بگیرید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار