اخراج بیش از یک میلیون پناهجوی غیر قانونی در پاکستان

پاکستان برای یک میلیون و ۱۰۰ هزار پناهجوی غیرقانونی افغانستانی مهلت یک ماهه تعیین خواهد کرد تا از این کشور خارج شوند.

رسانه‌های پاکستانی اعلام کردند دولت این کشور برای پناهجویان غیرقانونی مهلت یک ماهه تعیین خواهد کرد تا از پاکستان خارج شوند.

رسانه‌ها در پاکستان به نقل از دولت پاکستان اعلام کردند پس از مهلت یک ماهه به پناهجویان غیرقانونی، عملیات گسترده‌ای برای اخراج آنها از این کشور آغاز خواهد شد.

بر اساس گزارش رسانه‌ها در پاکستان، پس از این مهلت یک ماهه حکومت پاکستان عملیات‌هایی را در سراسر این کشور با هدف اخراج پناهجویان غیر قانونی که بیشتر آنها افغان هستند را آغاز خواهد کرد.

گفته می‌شود که این سیاست جدید از سوی سرفراز بوگتی،  وزیر کشور پاکستان در روزهای اخیر اعلام خواهد شد.

پیش از این نیز رسانه‌های محلی پاکستان گزارش داده بودند دولت این کشور در تصمیمی جدید درصدد اخراج یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از پناهجویان افغانستانی است که به طور غیرقانونی در آن کشور مقیم هستند.

کابینه دولت پاکستان به مقامات ذیربط اجازه داد تا مقدمات بازگرداندن همه پناهجویان غیرقانونی افغانستان را به کشورشان فراهم کند و این تصمیم اسلام‌آباد نیز با هماهنگی حکومت کنونی کابل گرفته شده است.

پیش‌تر روزنامه نیوز نوشته بود وزارت کشور پاکستان تصمیم گرفته است بازداشت و سختگیری علیه پناهجویان و مهاجرین غیرقانونی را بیشتر کند.

سازمان بین‌المللی مهاجرت پیش از این در گزارشی گفته بود که در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ حدود ۳،۶ میلیون افغان به کشورهای مختلف مهاجرت کرده اند.

بر اساس گزارش این سازمان، ۷۰ درصد آن‌ها به ایران، ۱۸ درصد به پاکستان و ۱۱ درصد به ترکیه مهاجرت شده‌اند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار