آیین غبارروبی ضریح مطهر حضرت رضا(ع) برگزار شد

همزمان با هفته وحدت و در آستانه میلاد حضرت نبی مکرم اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) غبارروبی مضجع مطهر امام رضا(ع) انجام شد.

در  مراسم غبار روبی که در فضایی معنوی با حضور حجت الاسلام احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی و جمعی از علما در حرم مطهر رضوی انجام شد؛ به مناسبت روز جهانی ناشنوایان، جمعی از ناشنوایان مشهد مقدس به نمایندگی از جامعه ناشنوایان کشورمان نیز حضور داشتند.

در طول این مراسم، قاریان و مداحان اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) با قرائت آیات نورانی قرآن و مدیحه‌سرایی به این آیین باشکوه، معنویت و روحانیت خاصی بخشیدند و همزمان، با گشایش درب ضریح منور حضرت رضا(ع) مضجع منور رضوی با گلاب ناب شستشو داده شد.

گفتنی است با تدابیر صورت گرفته همزمان با برگزاری آیین غبارروبی مضجع شریف حضرت رضا(ع) امکان زیارت برای زائران و بهره‌مندی آنان از این مراسم معنوی نیز فراهم بوده است.

معاون تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی نیز با اعلام ویژه برنامه‌های این آستان نورانی به مناسبت هفته وحدت گفت: برنامه‌های هفته وحدت هر روز در دو نوبت صبح و عصر در رواق امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

حجت الاسلام حسین شریعتی نژاد افزود: به این مناسبت محفل «شعر وحدت» یکشنبه ۹ مهرماه ساعت ۲۰ با حضور شاعران آئینی برجسته مشهد از جمله علیرضا خاکساری، رضا رحیمی عنبران، علی مقدم و نوید اطاعتی در رواق امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: سخنرانی، مدیحه سرایی و شعرخوانی آیینی از جمله برنامه های این هفته با حضور کارشناسان مذهبی و مداحان برجسته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار