ایست برای شترهای حیران در جاده رفسنجان به نوق

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان از تعیین‌تکلیف شتر‌های بدون صاحب و سرگردان در محور رفسنجان- نوق و برخی باغات شهرستان خبر داد.

علی باقری گفت: موضوع شتر‌های سرگردان در جاده رفسنجان- نوق را بار‌ها پیگیری و جلساتی را با ساربانان و شترداران شهرستان برگزار کردیم و حتی تعهد و صورتجلسه شده که اگر اتفاقی بیفتد، پاسخگو خواهند بود.

او افزود: تمام شترداران شهرستان بر این نکته تأکید دارند که شتر‌های موجود در شهرستان همگی پلاک‌گذاری شده‌اند و اگر شتری بدون پلاک باشد، متعلق به شترداران این شهرستان نیست.

مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان تصریح کرد: با توجه به اعلام منابع طبیعی شهرستان که در منطقه جاده رفسنجان- نوق، پروانه چرا وجود ندارد، در جلسه‌ای که امروز برگزار شد مقرر شد اگر شتر در این مسیر یا در برخی باغات رؤیت شد، به‌عنوان دام غیرمجاز شناخته و با دستوری که از دادستان اخذ می‌شود و موافقت دادستان، دام توقیف شود.

او در خصوص انتشار تصاویری از تعداد زیادی نفر شتر در محور رفسنجان- نوق که دیروز در فضای مجازی منتشر شد، توضیح داد: قطعا این تعداد شتر بدون صاحب و بدون ساربان نیستند؛ چرا که هر نفر شتر قیمت بالایی دارد و نمی‌تواند بدون صاحب باشد و امیدواریم با تصمیمی که امروز گرفته شد این دام‌ها ساماندهی شوند.

او هم‌چنین از مالکان باغاتی که شتر‌ها به باغات آنان خسارت وارد می‌کنند، درخواست کرد: شکایت خود را ثبت کنند تا بتوان با روش قانونی موضوع را پیگیری کرد.

برچسب ها: فضای مجازی ، شترها
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار