تخصیص مجوز رایگان هتل آپارتمان به ساختمان‌های مسکونی تبریز

 معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز از تخصیص مجوز رایگان هتل آپارتمان به ساختمان‌های مسکونی این شهر خبر داد.

آقای عزتی با اشاره به اینکه مالکان ساختمان‌های مسکونی تبریز برای تبدیل به هتل آپارتمان از پرداخت عوارض معاف می‌شوند گفت: این اقدام در راستای اجرای دستورالعمل شهرداری برای اعمال تسهیلات در ضوابط و معافیت عوارض در احداث مجموعه‌های گردشگری که در طول سال‌های گذشته در قالب تعرفه عوارض به تصویب شورای اسلامی این شهر رسید انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: مالکان ساختمان‌های مسکونی که مطابق تعرفه عوارض محلی ۱۴۰۲ حائز شرایط استفاده از این تسهیلات هستند می‌توانند نسبت به احداث هتل آپارتمان اقدام کنند.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز گفت: ساختمانی‌هایی مشمول این تسهیلات می‌شوند که حداقل مساحت عرصه و زیربنای آن به ترتیب کمتر از ۲۵۰ و ۵۵۰ مترمربع نباشد همچنین ساختمان تبدیلی به هتل آپارتمان باید دارای گواهی پایان کار و عدم خلافی  بروز از شهرداری باشد.

آقای عزتی ادامه داد: برای ساختمان‌های واقع در محدوده محور فرهنگی - تاریخی در صورت وجود عدم خلافی و پایان کار  بر اساس ضوابط و مقررات سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و با مسئولیت این سازمان نسبت به صدور مجوز هتل آپارتمان اقدام می‌شود.

وی با اشاره به استقبال گسترده سرمایه گذاران از ایجاد هتل در سال‌های اخیر یادآور شد: این اقدام در توسعه صنعت گردشگری و رونق وضعیت اقتصادی شهر نقش بسزایی ایفا می‌کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار