امام جمعه اهل سنت اسدیه:

وحدت زمینه ساز امنیت است

مولوی عبداللهی گفت: خدمت کردن به مردم زمینه ساز وحدت و انسجام بوده و از طرفی وحدت زمینه ساز امنیت است.

مولوی عبداللهی امام جمعه اهل سنت اسدیه در همایش بزرگ امت محمد (ص) که به عنوان برنامه محوری هفته وحدت با حضور استاندار خراسان جنوبی در شهرستان مرزی درمیان برگزار شد گفت: جنایت‌هایی که امروز در دنیا انجام می‌شود به خاطر دوری از اخلاق پیامبر گرامی اسلام است.

او افزود: در چنین شرایطی اتحاد بین مسلمانان در جهان نعمت است که باید حفظ و تقویت شود.

مولوی عبداللهی بیان کرد: با ولادت باسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) جهان منور و کشتی طوفان زده بشر به ساحل سعادت منتقل شد، پیامبر با نور خود جهان را منور کرد و از پیشانی بشر غبار ذلت را پاک و از پای بشر زنجیر اسارت و غلامی را باز کرد.

امام جمعه اهل سنت اسدیه عنوان کرد: در شرایطی که جهان و جزیره العرب پر از شرک و بت پرستی بود با ولادت رسول الله جهان منور شد و یکی از اشتراکات مهم ما مسلمانان وجود پیامبر گرامی اسلام (ص) است.

 او تصریح کرد: پیامبر ما پریشانی، رنج و اختلاف را برای امت نمی‌خواست و توانست ۲ قبیله اوس و خزرج را با قلب رئوف خود در کنار هم قرار دهد.

مولوی عبداللهی ادامه داد: ما مسلمانان در جهان اسلام امکانات، نیروی انسانی، ثروث و منابع خداددی زیادی داریم اما متاسفانه اخلاق نبوی در بین ما کم است و قساوت قلب، خونریزی و جنایت‌هایی که در بین مسلمانان انجام می‌شود به دلیل دوری از اخلاق پیامبر است.

این عالم اهل سنت اظهار کرد: در یک ماه گذشته ۳ انفجار در کشور همسایه پاکستان داشتیم که در یکی از این حوادث تعدادی زیادی از علمای اهل سنت کشته شدند؛ اینها دشمنان اسلام را خوشحال می‌کند و از طرفی قساوت قلب و دوری از اخلاق نبوی است.


بیشتر بخوانید


او ادامه داد: اختلاف و درگیری ما برای پیامبر ناراحت کننده است چرا که ایشان هرگز اختلاف امت خود را نمی‌خواهد.

مولوی عبداللهی با ذکر این نکته که خواسته قرآن و اسلام این است که اختلافات را کنار بگذاریم چراکه ما امت واحده هستیم افزود: قرآن قبل از امر به وحدت، امر به تقوا می‌کند زیرا کسی برای اسلام و مسلمین دل می‌سوزاند که با تقوا و خداترس باشد.

امام جمعه اهل سنت اسدیه گفت: در شهرستان مرزی درمیان فضای همدلی و تقریبی وجود دارد و از این پس هم تقویت خواهد شد.

او با تشکر از حضور مستمر استاندار خراسان جنوبی در شهرستان مرزی درمیان عنوان کرد: خواسته چندین ساله مردم شهرستان از جمله موضوع مصلی شهر اسدیه با دستور ویژه استاندار و تلاش فرماندار شهرستان محقق شده‌ که دعای خیر مردم بدرقه راهتان است.

مولوی عبداللهی بیان کرد: موضوع مصلی شهر اسدیه ۳۰ سال بلاتکلیف بود که با دستور ویژه استاندار خراسان جنوبی و تلاش فرماندار درمیان محقق شد.

امام جمعه اهل سنت اسدیه اظهار کرد: خدمت کردن به مردم زمینه ساز وحدت و انسجام بوده از طرفی وحدت زمینه ساز امنیت است.

او وحدت و امنیت را لازم و ملزوم هم دانست و بیان کرد: از مسئولان می‌خواهیم که در حد مقدورات و امکانات کشور در خدمت رسانی به مردم کوتاهی نکنند چرا که مشکلات و گرفتاری‌ها با همت و تلاش مسئولان حل شدنی است.

۱۲ ربیع الاول سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) بنا بر روایات اهل سنت تا ۱۷ ربیع الاول که تاریخ ولادت حضرت محمد (ص) بنا بر روایات موجود در شیعه است، از سوی امام خمینی (ره) به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

۱۰۰ درصد روستاهای درمیان از نعمت گاز و برق برخوردار هستند

فرجامی‌فرد فرماندار درمیان هم در این همایش گفت: باید قدردان اتحاد و انسجامی باشیم که به کوری چشم دشمنان در ایران اسلامی و خراسان جنوبی بیش از گذشته برقرار است.

او افزود: شهرستان درمیان، شهرستانی مرزی و تقریبی با قریب ۶۰ هزار نفر جمعیت است که ۶۷ درصد آن اهل تسنن و ۳۳ درصد اهل تشییع هستند.

فرجامی‌فرد با اشاره به اینکه به برکت نظام و دولت سیزدهم اقدامات خوبی در این شهرستان انجام شده است بیان کرد: هم اکنون ۱۰۰ درصد روستاهای درمیان گازرسانی و برق رسانی شده است و بیش از ۹۲ درصد روستاها از نعمت آب سالم و بهداشتی برخوردار هستند.

فرماندار درمیان ادامه داد: در حوزه راه‌های روستایی تنها ۱۳ روستای بالای ۲۰ خانوار فاقد راه آسفالت است و بقیه روستاها از راه آسفالت برخوردار هستند، البته مهمترین مشکل ما نامناسب بودن راه‌های روستایی است.

او اظهار کرد: در قالب طرح جهاد آبرسانی تا پایان سال مالی ۱۴۰۲ قرار است ۱۳ روستای بالای ۲۰ خانوار از نعمت آب سالم و بهداشتی برخوردار شوند.

فرجامی‌فرد گفت: در دولت سیزدهم ۲۳ زمین چمن مصنوعی در روستاهای شهرستان ساخته شده و امسال ۸ زمین چمن مصنوعی هم با همکاری بنیاد علوی ساخته خواهد شد.

فرماندار درمیان تصریح کرد: در اغتشاشات پارسال علیرغم جنگ ترکیبی دشمنان، با وحدت و انسجام هیچ مشکلی در شهرستان نداشتیم و علمای شیعه و سنی منطقه انسجام و اتحاد خود را حفظ و تقویت کردند.

او افزود: شهرستان درمیان ۱۴۵ شهید اهل تسنن و ۳۵ شهید اهل تشیع تقدیم نظام و انقلاب کرده‌ است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار