افتتاح اولین مرکز درمان ناباروری سطح ۳ کشور در بیمارستان فیروزآبادی شهرری

وزیر بهداشت با حضور در بیمارستان فیروزآبادی شهرری، مرکز درمان ناباروری سطح ۳ این بیمارستان را افتتاح کرد.

دکتر بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت با حضور در بیمارستان فیروزآبادی شهرری، مرکز درمان ناباروری سطح ۳ این بیمارستان به وسعت ۷۷۰ مترمربع با امکانات ۶ تخت، ۲ اتاق عمل و بخش‌های جنین شناسی و آندرولوژی را افتتاح کرد.

وزیر بهداشت همچنین بخش‌های اورژانس اطفال به مساحت ۱۶۰ مترمربع و ۶ تخت، مراقبت‌های ویژه (ICU) به مساحت ۲۷۰ متر مربع و ۱۱ تخت، آنژیوگرافی به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع، ۵ تخت و دو اتاق عمل قلب باز و سالن همایش‌های بیمارستان فیروزآبادی به مساحت ۲۱۲ مترمربع و گنجایش ۱۲۰ نفر را افتتاح کرد.

برای راه اندازی این بخش‌ها در مجموع ۹۹۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

در آیین افتتاح این بخش‌ها که آیت الله قاضی عسکر، فرماندار شهرری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، رئیس و مدیران بیمارستان فیروزآبادی، مسئول موقوفات آیت الله فیروزآبادی و شهردار منطقه ۲۰ نیز حضور داشتند از تندیس آیت الله فیروزآبادی واقف این بیمارستان نیز در مقابل ساختمان جدید بیمارستان رونمایی شد.

گفتنی است مرحوم آیت الله سیدرضا فیروزآبادی از رجال سیاسی، مذهبی معاصر و نماینده مجلس شورای ملی در سال ۱۳۰۹ زمینی به مساحت ۵۲ هزار مترمربع را در منطقه شهرری برای ساخت بیمارستان وقف کرد که در سال ۱۳۱۳ تبدیل به بیمارستان فیروزآبادی و یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین بیمارستان‌های کشور شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار