وزیر نیرو:

باید از امروز آماده گذر از دوره اوج مصرف برق سال آینده باشیم

محرابیان گفت: از هم‌اکنون باید برای مدیریت مصرف برق تابستان سال آینده و پیگیری افزایش ظرفیت تولید برنامه‌ریزی کنیم.

علی اکبر محرابیان گفت: در زمانی که برنامه رای اعتماد را برای مجلس ارائه می‌کردیم، بسیاری عقیده داشتند که برنامه مدیریت مصرف برق در شرایط حاضر دست نیافتنی است، اما اکنون و در پایان دو سال از عمر دولت سیزدهم بررسی‌ها نشان می‌دهد که در بسیاری از بخش‌ها از برنامه ارائه شده جلوتر هستیم و در برخی نیز متناسب با برنامه در حال حرکت هستیم.

وی با تاکید بر اهمیت نقش رسانه در اطلاع رسانی صحیح و دقیق برنامه‌ها و گزارش عملکرد‌های صنعت آب و برق اضافه کرد: مردم همان‌طور که به آب و برق پایدار برای تامین نیاز‌های خود در بخش‌های مختلف نیاز دارند، به اطلاع‌رسانی دقیق و صحیح در مورد عملکرد‌ها و برنامه‌ها نیاز دارند که هم باعث همراهی بیشتر آن‌ها با صنعت آب و برق خواهد شد و هم به افزایش امید و سرمایه اجتماعی وزارت نیرو کمک می‌کند.

محرابیان با اشاره به ضرورت تعامل و همراهی مستمر و مطلوب شرکت‌های تابعه وزارت نیرو با سایر نهاد‌های اجرایی، نظارتی و قانون گذار بیان کرد: با شکل‌گیری تعامل خوب میان شرکت‌های زیر‌مجموعه وزارت نیرو با سایر نهاد‌ها می‌توانیم شاهد حل و فصل بسیاری از مشکلات و سوء تفاهم‌ها باشیم و زمینه برای پیشبرد سریعتر برنامه‌ها محقق می‌شود.

وی  به مسئله افزایش بهره‌وری و ضرورت توجه به آن اشاره کرد و افزود: بهره‌وری پرچم‌دار جبران بسیاری از نارسایی‌ها و کاستی‌ها در بخش‌های مختلف است و از این مسیر می‌توان با کم‌ترین هزینه و سرمایه گذاری بیشترین ارزش آفرینی را ایجاد کرد که نتیجه آن صرفه‌جویی در منابع ملی در عین افزایش میزان تولید و خدمات رسانی است.

وزیر نیرو تصریح کرد: وزارت نیرو در دو سال گذشته از طریق افزایش بهره‌وری بسیاری از مشکلات و کمبود‌ها را مرتفع کرده است، اما همچنان در این حوزه جای کار فراوانی وجود دارد که لازم است مدیران ارشد وزراتخانه به این موضوع توجه کافی را داشته باشند.

محرابیان به موضوع مدیریت مصرف برق در دولت سیزدهم پرداخت و گفت: اکنون و پس از عبور از اوج بار مصرف برق فصل تابستان لازم است تا ضمن شناسایی و جبران نقاط ضعف آماده اوج بار مصرف سال آینده شویم.

او همچنین  به موضوع مدیریت توامان آب و برق اشاره کرد و ادامه داد: مدیریت تعاملی و توامان آب و برق که یکی از دستورکار‌های جدی وزارت نیرو در دولت سیزدهم است، می‌تواند باعث شود تا این دو صنعت از ظرفیت‌های یکدیگر حداکثر استفاده را ببرند که در مجموع به افزایش کارآمدی و خدمات رسانی منجر خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار