خرید تضمینی گندم به ۱۰ میلیون و ۳۴۱ هزارتن رسید

مدیرعامل بنیاد گندمکاران گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۱۰ میلیون و ۳۴۱ هزارتن گندم خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۵ درصد رشد داشته است.

علیقلی ایمانی گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۱۰ میلیون و ۳۴۱ هزارتن گندم به ارزش حدود ۱۵۶ همت از کشاورزان خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۴ تا ۴۵ درصد رشد داشته است.

به گفته او، ۱۱۰ همت مطالبات کشاورزان پرداخت شده و مابقی مانده است که بخشی از این مطالبات مربوط به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان و بخشی ۳ هزار و ۵۰۰ تومان باقی مانده است.

ایمانی ادامه داد: با توجه به این که سیلوهای خرید تضمینی گندم ۱۰ تا ۱۵ روز دیگر باز است، انتظار می رود که میزان خرید تضمینی گندم به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزارتن برسد.

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران قیمت هرکیلو بذر گندم را ۲۰ تا ۲۱ هزارتومان اعلام کرد و افزود: با توجه به آغاز کشت در مناطق سردسیر، کشاورزان نقدینگی لازم برای خرید بذر، سم و کود و نهاده های کشاورزی را ندارند که تاخیر در کشت به درآمد و تولید لطمه وارد می کند.

او گفت: برآوردها حاکی از آن است که سطح زیرکشت گندم به ۶ میلیون هکتار برسد. به طور کلی در سال های اخیر سطح زیرکشت ۲ تا ۵ درصد تلورانس داشته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار