۱۴۵ کلاس درس با مشارکت قرارگاه قدس سپاه در سیستان و بلوچستان افتتاح شد

۱۴۵ کلاس درس در قالب ۲۸ باب مدرسه امروز با مشارکت قرارگاه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید.

حسن بروشکی مدیرکل آموزش و پرورش در حاشیه افتتاح این مدارس که با حضور جانشین قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به صورت نمادین در مدرسه چهار کلاسه شهید عبدالمالک گمشادزهی در روستای علی آباد شهرستان میرجاوه برگزار شد، گفت:  برای راه‌اندازی این مدارس ۱۱۲میلیارد تومان از محل اعتبارات معاونت محرومیت زدایی قرارگاه قدس هزینه شده است.

حسن بروشکی ادامه داد: قرارگاه قدس از سال گذشته فرآیند ساخت ۱۳۳ باب مدرسه با زیربنای ۳۶ هزار متر مربع در قالب ۵۶۸ کلاس درس را در سیستان و بلوچستان آغاز کرده است.

وی افزود: همزمان با افتتاح این طرح‌های آموزشی کار توزیع ۳۳ هزار بسته نوشت افزار بین دانش‌آموزان با مشارکت قرارگاه قدس آغاز شد.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: ۷۶۲ کلاس درس در قالب ۲۳۹ مدرسه امسال در استان به بهره برداری رسید.

وی اظهار کرد: برای ساخت این مدارس بیش از پنج هزار و ۳۱۲ میلیارد ریال اعتبار دولتی و خیری هزینه شده است.

بروشکی تاکید کرد: در سال‌های اخیر و از ابتدای دولت سیزدهم سیستان و بلوچستان تبدیل به کارگاه مدرسه سازی شده و نهضت ساخت و ساز کلاس‌های درس آغاز و در حال تقویت و توسعه است به گونه‌ای که به طور میانگین سالانه با تفاهم‌نامه میان قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) و نوسازی مدارس مقرر شده در سه سال هر سال ۲ هزار کلاس درس در مجموع ۶ هزار کلاس ساخته شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۵۱۳ مدرسه در قالب ۲ هزار و ۱۳۱ کلاس درس در استان در حال ساخت است، افزود: نگاه ویژه دولت سیزدهم به مناطق کم‌برخوردار در تأمین فضا‌های آموزشی جای قدردانی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اشاره به رشد ۱۰۰ درصدی مشارکت و آورده خیران در توسعه فضا‌های آموزشی، ورزشی، تربیتی و تحقق موضوع مدرسه‌سازی و مدرسه یاری در ۲ سال اخیر نسبت به سال‌های گذشته گفت: در سال ۱۴۰۱ میزان مشارکت خیران در زمینه مدرسه‌سازی و مدرسه یاری به ۳۵۰ میلیارد تومان در استان رسیده است.

وی تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید حدود ۹۰۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل شدند و کار تربیت این تعداد دانش آموز را حدود ۴۹ هزار نیرو بر عهده دارند.

برچسب ها: کلاس درس ، مدرسه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار