پروژه انتقال آب دریای عمان با سرعت و جدیت در حال انجام است

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه کارهایی برای رفع عقب‌افتادگی در این استان شروع شده، گفت: پروژه انتقال آب از سمت دریای عمان با سرعت و جدیت در حال انجام است.

 محمد کرمی در همایش نکوداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس و روز بسیج پیش‌کسوتان جهاد و شهادت که در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد، بیان کرد: سیستان و بلوچستان یک سری عقب‌افتادگی‌های تاریخی دارد؛ اما استان محرومی نیست اگر محرومیتی وجود دارد در فکر افراد است.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر کارهایی برای رفع عقب‌افتادگی در سیستان و بلوچستان شروع شده، تصریح کرد: به دنبال انجام کار هستیم و ممکن است کارهایی که شروع شده در زمان خدمتمان در این استان به اتمام نرسد؛ اما حتماً به نتیجه می‌رسد.
 
استاندار ادامه داد: با فعال‌کردن عضو تجارت در بخش صادرات و واردات افزایش تردد کشنده‌ها در سطح استان مشهود است، همچنین واردات دام در این استان آزاد شده و اگر کسی به‌اندازه ۲ راس نیز نیاز داشته باشد می‌تواند با استفاده از مجوز این کار را انجام دهد.
 
وی اذعان کرد: در حوزه تجارت به دنبال تربیت جوانان تاجر هستیم و مقرر شده برای جوانان دوره برگزار شود تا بتوان جوان تاجر در سیستان و بلوچستان تربیت کرد.
 
کرمی با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان در حوزه آی‌تی وابسته به استان‌های دیگر است، گفت: با برگزاری دوره‌هایی در این زمینه به دنبال تعلیم جوانان در این حوزه بوده و به دنبال آموزش پنج هزار نفر در این حوزه هستیم.
 
وی ادامه داد: از فکر دانشجوها در سیستان و بلوچستان باید استفاده شود، دانشجوها باید با دستگاه‌های اجرایی و صنعت ارتباط داشته باشند تا توانمند بار بیایند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار