نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

نفاق مهمترین سلاح دشمنان برای ضربه زدن به جامعه اسلامی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: منشا اصلی تفرقه در جامعه اسلامی دشمنان قسم خورده‌ای هستند که هرجا بتوانند از شمشیر نفاق برای ضربه زدن به انسان‌های آزاده‌ای استفاده می کنند که در مقابل ظلم و فساد بپا خاسته‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در دیدار با عوامل برگزاری و جمعی از شرکت کنندگان در همایش ادبی شمیم وحدت در تبریز اظهار داشت: بزرگترین مفاهیم بشری را می‌توان در شعر مطرح کرد و این هنر قابلیت بیان تمام مشترکات دینی و فرهنگی بین اقوام و ملت‌ها را دارد و می‌تواند دل‌های سلیم را به هم نزدیک کند.

وی با تاکید بر اینکه شعر وحدت می‌آفریند و شعر وحدت پلی است که می‌تواند عاشقان نبی مکرم اسلام (ص) و ائمه معصومین (ع) را از این سو و آن سوی جهان بهم برساند ادامه داد: بدون شک کسی که قلم، هنر و فکرش در این مسیر متعالی ایفای نقش می‌کند از عمق دل و ذهن نیز به این مفاهیم اعتقاد عمیق دارد.
 

امام جمعه تبریز خاطرنشان شد: منشا اصلی تفرقه دشمنان قسم خورده‌ای هستند که هرجا بتوانند از شمشیر نفاق برای ضربه زدن به انسان‌های آزاده‌ای استفاده می‌کنند که در مقابل ظلم و فساد بپا خاسته اند و در این بین هنر و ادبیات از عوامل اصلی تغییر دهنده هویت جاهلی به هویت متمدن اسلامی هستند و شعر در قله این هنرهاست که جوشش و آگاهی را به انسان هدیه می‌کند.

وی تصریح کرد: در این میان شعر وحدت ممتازترین نوع شعر است و حقیقت، خیر و زیبایی سه ویژگی اصلی چنین شعری است به این معنی که شعر وحدت باید برگرفته از معانی حقیقی خیر را در جامعه بگستراند و زیبایی معارف اسلام را به رخ همگان بکشاند و این‌ها همان مشخصه‌های شعر آیینی است که وحدت را در عرصه ملی و جهان اسلام فارغ از نوع مذهب و قومیت رقم می‌زند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: پرداختن به موضوع فلسطین و جلوگیری از فراموشی این مهم به عنوان مساله اول جهان اسلام، روشنگری در برابر استکبار و تشکیل نهضت ملی و فراگیر برای ریشه کنی تکفیر از پایه‌ها و اساس شعر وحدت هستند که باید شعرای مومن و متعهد در خلق آثار هنری خود به آن توجه داشته باشند.

گفتنی است در این دیدار شاعران برگزیده و پیشکسوت شرکت کننده در همایش ادبی شمیم وحدت که به همت اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی برگزار شد علاوه بر شعرخوانی با مضمون و محتوای وحدت بر لزوم تقویت این مولفه مهم در بین اهل تشیع و تسنن و مقابله با توطئه‌های دشمنان برای ایجاد نفاق و انشقاق در جامعه اسلامی تاکید کردند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار