۴۶ مادر زندانی بدهکار به آغوش خانواده بازگشتند

معاون مدیر کل زندان‌های استان تهران گفت: در منطقه۵ پایتخت، پویش آزادی مادران زندانی چندسالی است که اجرا می شود.

صبح امروز برنامه‌ای به مناسبت هفته وحدت در شهرداری منطقه ۵ با حضور  معاون مدیرکل زندان‌های استان تهران، معاون دادستان در امور زندان ها،مدیر زندان زنان استان تهران، مشاور شهردار تهران و مدیر کل امور بانوان شهرداری پایتخت ، شهردار منطقه۵، برخی از مدیران شهری و خیرین برگزارشد.

معاون مدیرکل زندان‌های استان تهران در این مراسم اظهار کرد: زندان مثل شهر کوچکی است که باید همه نیازهای شهروندانش، از آموزش تا نیازهای دیگر برطرف شود.

او ادامه داد: ارائه  گواهی نامه های آموزشی، ارائه خدمات درمانی و بهداشتی، فعالیت انجمن های حمایت از خانواده های زندانیان، مرکز حمایت های پس از خروج برای رصد زندانیان ، ستاد دیه، آموزش های دینی و فرهنگی بخشی از خدمات ارائه شده برای این افراد است.

معاون مدیر کل زندان ها افزود: در منطقه۵، پویش آزادی مادران زندانی چندسالی است که اجرا می شود و امسال نیز این اقدام باجمع آوری مبلغی بالغ بر ۸ میلیارد تومان، به همت ستاد دیه، خیرین، پویش آزادی زنان زندانی، بدهی ۴۶ نفر از مادران بدهکار تسویه شد.

او در خاتمه ابراز امیدواری کرد روزی برسد که ما زندانی و بویژه زندانی مادر نداشته باشیم.

پس از آن، شریفی شهردار منطقه۵ نیز  گفت: خانواده یکی از موضوعات مهم شهری است و بودن مادر در خانواده از آسیب های دیگر جلوگیری خواهد کرد ومدیریت شهری در این زمینه یاری رسان خواهد بود.

معاون دادستان در امور زندان‌ها نیز در خصوص این اقدام بیان کرد: مقام مادر قابل ستودن است و  این اقدام  نه تنهاباعث خوشحالی مادران بلکه موجب رفع نگرانی فرزندان  و جلوگیری از ناراحتی های خانواده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار