در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

تعداد مسلمانان در فرانسه رو به افزایش است + فیلم

يك فعال رسانه‌ای گفت: ممنوعیت حجاب در فرانسه یک حرکت سیاسی است و تعداد مسلمانان در این کشور درحال افزایش است.

کریستین زهرا گیوم، بانوی مسلمان و فعال رسانه‌ای در شبکه‌های اجتماعی فرانسه درباره بازنمایی رسانه‌های غربی از زنان ایرانی گفت: از آنجایی که زنان ایرانی را می‌شناسم، فکر می‌کنم خودشان را به کشور‌ها خوب نشان ندادند. رسانه‌های [غربی]نمی‌خواهند زنان ایرانی را نشان بدهند. انگار زنان ایرانی زیر فشار حکومت هستند. حتی آنان را با کشور‌های عربستان و افغانستان مقایسه می‌کنند. بعضی‌ها فکر می‌کنند ایران مثل افغانستان است. من که ایران را می‌شناسم می‌دانم این تصور اشتباهی است.

گیوم ادامه داد: ما می‌دانیم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایرانیان و زنان ایرانی موفق هستند و می‌توانند در کشورمان الگو باشند. البته این الگو به معنای آن نیست که مثل شما پوشش داشته باشیم؛ ما اگر مسلمان شویم و پوشش مناسب داشته باشیم، لازم نیست حتماً چادر سر کنیم. اما در رسانه‌های فرانسه تصاویر زنان ایرانی با پوشش چادر ترسناک نشان می‌دهند. 

این بانوی مسلمان افزود: ما در شبکه‌های اجتماعی می‌توانیم موفقیت زنان ایرانی را در عرصه‌های مختلف ببینیم؛ مثلاً آن‌ها می‌توانند خلبان یا مهندس شوند. اما در رسانه‌های اصلی کشورمان این موفقیت را نشان نمی‌دهند و فقط زنان بی‌حجاب را منعکس می‌کنند.

این فعال رسانه‌ای درباره ممنوعیت حجاب در کشور فرانسه توضیح داد: ممنوعیت حجاب در فرانسه یک حرکت سیاسی است. در این ۴۰ سالی که در آنجا زندگی می‌کنم، بدون مشکل با حجاب زندگی کردم. 

وی با اشاره افزایش تعداد مسلمانان در کشور فرانسه خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم از ۴۰ سال گذشته تاکنون تعداد مسلمانان فرانسه به ۱۰ میلیون نفر رسیده است. اگرچه قوانین آنجا مانع پوشیدن حجاب در مدارس و [دانشگاه‌هاست]، ولی در شرکت‌های مختلف زنان باحجاب می‌توانند کار کنند. با این حال، رسانه‌های غالب بیشتر بر ما فشار می‌آورند. 

گیوم در پاسخ به این سوال که با وجود اینکه شما باحجاب هستید، ولی در رسانه‌ها فعالیت دارید، گفت: بله فعالیت می‌کنم، اما نتوانستم در زمینه مورد علاقه‌ام به عنوان استاد دانشگاه کار کنم. حتی دو دفعه مرا بخاطر حجابم از مددکاری اجتماعی اخراج کردند. اگرچه در قانون فرانسه ممنوعیت حجاب هست، ولی قانون برای بچه‌هاست!

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
پدر ارمنا‌ک پطروسیان
۰۹:۱۵ ۱۱ مهر ۱۴۰۲
آخه میان تو کشور و پررویی می‌کنند خب همون کشورتون میموندید
Iran (Islamic Republic of)
پدر ارمنا‌ک پطروسیان
۰۹:۱۵ ۱۱ مهر ۱۴۰۲
اخه میان تو کشور و پررویی می‌کنند خب همون کشورتون میموندید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۹ ۱۰ مهر ۱۴۰۲
تعداد مهاجران الجزایری در فرانسه به 17 میلیون رسید این هم میتونه تاثیر بذاره برای افزایش مسلمانها
در ایران هم با ورود ده میلیون افغان تعداد سنی ها در حال افزایش هست
آخرین اخبار