طالبان:

کشورهای اسلامی کمک به افغانستان را افزایش دهند + فیلم

معاون مالی و اداری وزارت ارشاد، حج و اوقاف طالبان گفت کشورهای اسلامی باید جامعه بین المللی را وادار کند تا حکومت این گروه را به رسمیت بشناسد.

مولوی عارف الله عارف، معین مالی و اداری وزارت ارشاد، حج و اوقاف طالبان که در رأس هیئتی برای شرکت در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی به تهران سفر کرده است گفت: این بسیار مهم است که اتحاد بین مذاهب وجود داشته باشد، چون ما همه مسلمان هستیم، قبله ما یکی است، و باید با یک دیگر همکاری کنیم تا تفرقه بین مذاهب را از بین ببریم.

وی ادامه داد: کشورهای مسلمان باید هماهنگ کار کنند و در همه‌ بخش‌ها هماهنگ باشند، بدون درنظرداشت مذهب، قوم، نژاد یا هر چیز دیگر، اگر چنین باشد جامعه اسلامی پیشرفت های زیادی خواهد داشت.

معاون وزارت ارشاد، حج و اوقاف طالبان خطاب به مسلمانان تأکید کرد: انرژی که بعضی ها برای تفرقه انداختن مصرف می‌کنند اگر برای اتحاد مصرف نمایند طبعأ پیشرفت زیادی خواهیم داشت.

وی افزود: مسلمانان در هر کشور و دیاری که هستند باید همکار یک دیگر باشند، خلاف یکدیگر کار نکنند و حقوق مناسب به یکدیگر بدهند.

مولوی عارف در مورد درخواست از علما و کشورهای اسلامی گفت: کشورهای اسلامی باید جامعه بین المللی را وادار کند تا حکومت طالبان را به رسمیت بشناسند.

وی افزود: باید این را از یاد نبریم که بر مردم افغانستان دو بار تجاوز نظامی صورت گرفته است یک بار توسط شوروی سابق و بار دیگر امریکا پس این مردم با مشکلات اقتصادی و بیکاری مواجه هستند، و کشورهای اسلامی باید با ما در بخش اقتصاد و تجارت کمک کنند.

کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی به شکل حضوری از روز یک شنبه، 9 میزان با حضور علما و فرهیختگان مسلمان از سراسر جهان در تهران آغاز به کار کرده است.

در این نشست، برای اولین بار هیئتی چهار نفره از سال به سرپرستی مولوی عارف الله عارف، معاون مالی و اداری وزارت ارشاد، حج و اوقاف نیز در کنار برخی دیگر از علمای شیعه و سنی افغانستان حضور دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار