اکران ۴۵ اثر تا روز ششم جشنواره فیلم مستند ۱۷ در قم

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قم از اکران ۴۵ اثر تا روز ششم جشنواره ملی فیلم مستند ۱۷ در قم خبر داد.

حجت‌الاسلام سیداحمد طباطبایی‌نژاد گفت: مفتخریم که اکران جشنواره فیلم ۱۷ ذیل کنگره ملی ۶۰۹۰ شهید استان قم به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قم واگذار شد و افتخار خدمت به خانواده شهدا و قدم برداشتن در راستای مسیر شهدا و شناخت رشادت‌های دفاع مقدس نصیب شهرداری قم شد.

او ادامه داد: یک تیم مستقر در ساختمان ملل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از حدود یک هفته پیش از آغاز اکران‌ها مشغول به فضاسازی و آمادگی سالن‌ها جهت اکران شدند و پیرامون افزایش استقبال و ادای دین به شهدا این اکران‌ها به صورت رایگان‌برای عموم صورت گرفت.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قم با اشاره به ایثار خانواده شهدا گفت: شهرداری همواره پای کار معقوله ایثار و شهادت بوده است و در تمامی بخش‌های کنگره ملی شهدای استان قم اقدامات گوناگونی از جمله فضاسازی شهری را رقم زده است و در طی جلساتی که با مسؤولان محترم کنگره شکل گرفت تصمیم بر آن شد که طی اکران‌ها و رونمایی از پوستر فیلم‌های جشنواره میزبان خانواده شهدا باشیم تا ادای دینی نسبت به ایثار این عزیزان انجام دهیم.

نخستین جشنواره ملی «فیلم ۱۷» در ذیل کنگره شهدای استان قم با محوریت تولید فیلم مستند با موضوع ۶۰۹۰ شهید استان قم از سال ۱۴۰۰ آغاز و فراخوان آن اعلام شد.

این جشنواره با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قم و در بخش‌های اصلی شامل (الف) سردار شهید مهدی زین الدین، (ب) سردار شهید محمد بنیادی، (ج) سردار شهید مصطفی کلهری و همچنین در بخش‌های آزاد، بین‌الملل با عنوان کمال کورسل و بخش دانش آموزی برگزار شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.