سرلشکر سلامی:

وحدت ارتش و سپاه نقطه امید رهبر انقلاب و موجب یاس دشمنان است

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: اخوت، همدلی و برادری میان ارتش و سپاه نقطه امید رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت ایران و موجب یاس دشمنان است.

در پایان هفته دفاع مقدس و ایام گرامیداشت خجسته میلاد پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و هفته وحدت، نشست فرماندهان و مسئولین عالی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با عنوان "شکوه وحدت " در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین علیه السلام برگزار و از تقریظ رهبر معظم انقلاب اسلامی بر تمثال نقاشی شده شهید مدافع حرم "مصطفی صدرزاده" نیز رونمایی و به خانواده معظم شهید اهدا شد.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اخوت، همدلی و برادری میان ارتش و سپاه را نقطه امید رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت ایران و موجب یاس دشمنان توصیف کرد و گفت: همدلی و برادری ارتش، سپاه در میدان و در قلب خطر شکل گرفت و اساس آن بر ایثار بود؛ این برادری محصول جهاد در راه خدا و لحظه‌های پرافتخاری بود که از دل آتش و خون حاصل شد و دلاور مردان این سرزمین در تاریخ به یادگار گذاشتند.

فرمانده کل سپاه دو نهاد نیرومند ارتش و سپاه و ید واحده اسلام در عصر حاضر را ریشه گرفته از ترکیب خون‌های پاک توصیف و تصریح کرد: شجره طیبه برادری عمیق این دو نهاد ریشه در ایمان‌های مستحکم مردان ثابت قدم دارد.

وی افزود: طی سالیان متمادی صدا‌های شیطانی طنین انداز شده از حلقوم دشمنان تلاش کرده اند تا گوش جوان ما را پژواک فریاد‌های خود کنند، اما به فضل الهی در مقابل به هم پیوستگی و درخشش مردان جهاد ناکام مانده است.

سرلشکر سلامی در ادامه سخنان خود، فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران را بازمانده و امتداد نسل فرماندهان شهید همچون سپهبد علی صیاد شیرازی و شهید آبشناسان برشمرد و گفت: از خانواده غیور مردان عرصه مجاهدت در نیرو‌های مسلح بویژه همسران آن‌ها که به عنوان نماد‌های پرافتخار زن مسلمان زیباترین نقش را در تقویت ایمان، ترغیب به جهاد و انتظار برای شهادت برعهده داشتند قدردانی می‌کنم.

وی در ادامه تصریح کرد: منبع قدرت ما از دو حقیقت عظمای ولایت و شهادت نشأت می‌گیرد و تا این دو حقیقت جاری و موهبت الهی برای ما برقرار است، هیچکس نمی‌تواند خللی در روند پیشرفت ما ایجاد کند.

فرمانده کل سپاه در پایان تأکید کرد: قدرت ولایت قوی‌ترین امپراطوری بشر را از پای درآورد؛ اسلام را درخشش داد و به مسلمانان عزت و اعتبار و افتخار بخشید و به فضل الهی ما نیز در زیر سایه ایشان پیش می‌رویم و جهاد ادامه دارد.

وحدت و اخوت ارتش و سپاه به برکت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا در اوج قرار دارد

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی نیز در این نشست اظهار کرد: خداوند ما را در مقطع حساسی از تاریخ آفرید که از زشتی دوران طاغوت و آنچه بر کشور عزیزمان گذشته بی خبر نیستیم و او را شاکریم که به ما توفیق داد دوران امام راحل را درک کنیم و ازنعمت وجود رهبری معظم انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) بهره‌مند شویم و با فرماندهی، هدایت و راهبری حکیمانه معظم له اینگونه وحدت و برادری شکل گرفته در ارتش و سپاه روز به روز تعمیق و تحکیم یابد.

سرلشکر موسوی  اظهار کرد: امروز وحدت و اخوت ارتش و سپاه به برکت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا در اوج قرار دارد و امیدواریم لیاقت و شایستگی برای این نسل باقی بماند که شاهد تقدیم پرچم توسط آقا به پیشگاه امام زمان (عج) باشیم.

در پایان این مراسم با حضور فرماندهان کل ارتش و سپاه، نماینده، ولی فقیه در سپاه، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران و رئیس دفتر فرمانده کل قوا از تقریظ رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) بر تمثال نقاشی شده شهید مدافع حرم مصطفی صدرزاده رونمایی و به خانواده معظم شهید اهدا شد.

متن تقریظ معظم له به این شرح است:

 " بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و رحمت خداوند بر شهید عزیزم

علو درجات الهی نصیب آن روح بلند باد

سید علی حسینی خامنه‌ای "

گفتنی است این اثر توسط یکی از هنرمندان متعهد یزدی خلق شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار