تدوین نقشه راه گردشگری همدان تا دو ماه آینده

استاندار همدان گفت: تدوین نقشه راه گردشگری همدان ضروری است و تا دو ماه آینده آماده می‌شود.

علیرضا قاسمی‌فرزاد شامگاه یکشنبه در همایش بزرگداشت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری گفت: اقتصاد همدان باید حول محور گردشگری باشد و این موضوع به نقشه راه و برنامه‌ریزی نیاز دارد.

اوبا اشاره به اینکه همدان همواره در طول فراز و نشیب تاریخ درخشیده است، گفت: این استان دارای ۱۹۰۰ اثر تاریخی و طبیعی است که این امر نشان دهنده ظرفیت‌های گردشگری و میراث‌فرهنگی همدان است.

استاندار همدان گفت: در استان همدان ۹۰۰ روستا وجود دارد که بسیاری از آن‌ها قابلیت جذب گردشگر را دارد، بنابراین باید با کمک جوامع محلی این ظرفیت مورد استفاده قرار گیرد.

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه غار علیصدر و هگمتانه دو بال گردشگری همدان هستند، گفت: ظرفیت‌های گردشگری استان همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران، نماد تاریخ در دوره ماد‌ها و هخامنشیان است و در طول تاریخ همواره روی پا بوده است.


مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان با بیان اینکه گردشگری با رشد تکنولوزی همراه است، گفت: امروزه دنیا برای رونق گردشگری از تکنولوژی مدرن روز استفاده می‌کند.

معصوم علیزاده در ادامه به شعار امسال روز جهانی جهانگردی و هفته با عنوان گردشگری و سرمایه‌گذاری‌های سبز اشاره کرد و گفت: استان همدان ظرفیت‌های بسیاری دارد که می‌تواند در کنار معرفی آثار خود، سرمایه‌گذاری‌های سبز را هم داشته باشد و مسیر توسعه استان را رقم بزند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.