رونمایی یوفا از شکل جدید لیگ قهرمانان

یوفا پیشنهاد برگزاری نسخه جدید رقابت‌های اروپایی را در ۳ دسته بررسی خواهد کرد.

اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) با همکاری اتحادیه باشگاه‌های اروپایی قصد دارد بررسی نسخه‌ای جدید از رقابت‌های باشگاهی در سطح اروپا را در دستور کار خود قرار دهد. نتیجه‌گیری در این مورد، پایان ماه جاری و طی جلسه‌ای که میان اعضای ۲ گروه برگزار خواهد شد، مشخص می‌شود.

رقابت در یک گروه از ۲۰۲۴

فصل جاری ۲۰۲۴-۲۰۲۳ آخرین نسخه لیگ قهرمانان به شکل فعلی خواهد بود و از سال آینده به نسخه دیگری که پیش از این اعلام شده بود، تبدیل می‌شود. از سال آینده ۳۶ تیم در لیگ قهرمانان در یک گروه حضور دارند و هر تیم حداقل ۸ بازی را انجام می‌دهد. پس از انجام این تعداد بازی، ۸ تیم اول به صورت مستقیم به مرحله یک هشتم نهایی صعود خواهند کرد. سپس تیم‌های نهم تا بیست و چهارم برای تعیین ۸ تیم دیگر صعود کننده به دور یک هشتم نهایی به مصاف هم می‌روند.

رقابت در ۳ دسته از ۲۰۲۷

نسخه جدیدتری که یوفا برگزاری آن را بررسی خواهد کرد، انجام مسابقات در ۳ دسته با نام‌های سوپرلیگ، لیگ اروپا و لیگ منتخبان مانند لیگ داخلی هر کشور خواهد بود. هر گروه با شرکت ۱۸ تیم تشکیل می‌شود و بین لیگ اروپا و لیگ منتخبان ۴ صعود و سقوط اتفاق می‌افتد. بین سوپرلیگ و لیگ اروپا تنها ۲ تیم صعود و سقوط خواهند داشت و البته هر تیم باید ۳۴ بازی در طول فصل انجام دهد که تقویم بازی‌های فوتبال را در قاره سبز به شدت سنگین و طاقت‌فرسا می‌کند. باید منتظر ماند و دید آیا یوفا و اتحادیه باشگاه‌های اروپایی، اواخر اکتبر لیگ قهرمانان را از سال ۲۰۲۷ به این نسخه پیشنهادی تغییر می‌دهند یا نسخه جدید سال ۲۰۲۴ چند سالی سر جای خود باقی می‌ماند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار