یادبود هنرمند جهادی «فرزانه پزشکی» در قم برگزار شد

محفل «روایت هنر فرزانه»، یادبود کارگردان و هنرمند جهادی «فرزانه پزشکی» با روایت حسین یکتا و حضور جمعی از نویسندگان، هنرمندان و فعالان فرهنگی در مجتمع فرهنگی نور قم برگزار شد.

حسین یکتا در این مراسم با اشاره به شلوغی‌های سیاسی سال ۷۸ که فرزانه پزشکی در جریان مخالف انقلابی‌ها حضور داشت اشاره کرد و در مورد تحول عجیبی که در این هنرمند متعهد ایجاد شده، گفت: سال ۸۵ در شلمچه رشته دلی از او به شهدا گره خورد و تحول انفسی عجیب و غریبی در فرزانه پزشکی پیدا شد، به گونه‌ای که سال ۸۸ یعنی ۱۰ سال بعد از فتنه قبلی چه شب‌ها و روزهایی، به تنهایی وسط شلوغی‌ها می‌رفت و دل‌های رنجیده و رمیده را آرام می‌کرد.

یکتا با تمجید از تأثیرگذاری قوی فعالیت‌های رسانه‌ای و هنری فرزانه پزشکی بر روی دختران، افزود: در فتنه مهسا امینی جای فرزانه پزشکی خالی بود که به کانون‌های حرف و گفتگو برود و با زبان صبر و هنر تبیین کند.

یکتا با بیان این که فرزانه واقعاً «فرزانه» شد و رفت، اظهار کرد: این هنرمند جهادی بسیاری از دل‌ها را با خدا و امام زمان (عج) و شهدا رفیق کرد.

این راوی دفاع مقدس گفت: قصه فرزانه پزشکی یکی از فتح الفتوح‌های بزرگ انقلاب اسلامی است. او برای خدا حرف می‌زد و گریه می‌کرد و برای سیدالشهدا (ع) و شهدا نفس می‌زد.

او  با اشاره به پیچیدگی و حساسیت فتنه‌های اخیر، اظهار کرد: این روزها، چون آتش دشمن سنگین است، فقط اخلاص است که خریدار دارد.

در این مراسم علاوه بر پخش مستند‌هایی درباره فرزانه پزشکی، تعدادی از مسئولان و فعالان جبهه فرهنگی انقلاب از جمله حجت‌الاسلام رضا عزت زمانی معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام احمد ربانی مدیر مجتمع فرهنگی نور و… به بیان ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری وی پرداختند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار