تورم روستا‌ها ۴ درصد بیشتر از تورم شهری

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم گفت: طی سال‌های ۹۵ تا ۱۴۰۰، ۴۵۰ هزار نفر برگشت به روستا داشتند و در دو سال دولت سیزدهم این روند ادامه داشته است.

امیرحسین مدنی گفت: هزینه زندگی در روستا‌ها گران شده و یک بخشی به دلیل سبک زندگی و استفاده از موضوعات اعم از خوراک، پوشاک و موضوعات این چنینی است که تامین آن از خود روستا نیست و باید از شهر تامین شود.

به گفته معاون توسعه روستایی و منطق محروم کشور و دبیر شورای عالی جهاد سازندگی در گذشته حتی میوه خشک کردن هم با دستگاه‌های دستی بود. زمانی که قرار است خرید از یک مسافت دور‌تر تامین شود هزینه‌ها افزایش می‌یابد همچنین استفاده از لباس‌های خاص یا معمولی باعث شده است که هزینه زندگی در روستا بالاتر از شهر باشد.

او گفت: تورم هر درصدی بوده در سال‌های مختلف سه یا چهار درصد در روستا‌ها نسبت به شهر افزایش داشته است. یک موضوع اساسی که وجود دارد روستا از ماهیت اصلی خود به دلیل تقلیدی که از زندگی شهری کرده‌اند فاصله گرفته‌اند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم با تاکید بر اینکه نرخ تورم در روستا‌ها بالاتر از شهرها است، گفت: همچنین یکی از مشکلات روستا حمل و نقل است. معیشت مردم وام اشتغال نیست. مصوبات خوبی را برای روستا در شورای عالی جهاد سازندگی گذراندیم که یکی از آن‌ها نهضت مدرسه‌سازی است.

او گفت: طی سال‌های ۹۵ تا ۱۴۰۰ تعداد ۴۵۰ هزار نفر برگشت به روستا داشتند یا به عبارت دیگر مراجعت از شهر به روستا انجام شده و طی دو سال دولت سیزدهم هم این روند ادامه داشته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۴۰ ۱۲ مهر ۱۴۰۲
سلام مهاجران افغان ومشاوران املاک و دولت باعث گرانی خانه شدن و دولت با احتکار زمین و اینکه قیمت اجاره خانه 6میلیون تومان است . وجدان داشته باشید. چطور شورای عالی کار حقوق من را 7میلیون تومان تعیین کرده . تمام دندان هایم خراب شده و از گرانی نمیتوانم دندان هایم را درست کنم . تو را به چهارده معصوم جلسه شورای عالی کار برای ترمیم دستمزد را برگزارکنید?????
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۱۲ ۱۲ مهر ۱۴۰۲
تمام مملکت به فنای گرانی رفته بهنه دولتمردان هم تحریم یا دولت قبل است اما در همه دولته بی لیاقتی مسئولین نمایان است
آخرین اخبار