وزیر دادگستری:

دولت همه توان خود را برای افزایش صلح و سازش در کشور به کار می گیرد

وزیر دادگستری گفت: دولت تمام توان خود را برای افزایش صلح و سازش در کشور به کار می گیرد و در این مسیر از نهاد شوراهای حل اختلاف حمایت‌های لازم را انجام می دهد.

امین حسین رحیمی روز سه‌شنبه در حاشیه همایش سه روزه "وحدت، مهرورزی و صلح" در مشهد گفت: اعتبار‌های لازم برای ادامه فعالیت شورا‌های حل اختلاف پیش بینی شده است و اختصاص می‌یابد.

وی اضافه کرد: بیش از ٢٠ سال از تاسیس شورای حل اختلاف می‌گذرد و این شورا‌ها برای ایجاد صلح و سازش دعاوی مردم ایجاد شد، اما بعد از این که صلاحیت قضایی به آن‌ها داده شد نخستین ایراد به این شورا‌ها وارد شد.

وزیر دادگستری گفت: برای رفع این ایراد، قانون شورا‌های حل اختلاف اصلاح و در شورای نگهبان بررسی شد و ابهامات آن در مجلس رفع و دوباره برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال شده است.

رحیمی افزود: طبق این اصلاحیه صلاحیت قضایی از شورا‌های حل اختلاف گرفته می‌شود و شورا‌های حل اختلاف فقط به حل اختلاف و صلح و سازش می‌پردازند.

وی در خصوص مصوبه مجلس شورای اسلامی و استخدام ١٠ هزار نفر در شورا‌های حل اختلاف نیز اظهار کرد: کسانی که تا پایان اسفند ١۴٠١ عضو و یا جزو کارکنان شورا‌های حل اختلاف بوده و ابلاغ داشته باشند مشمول این مصوبه می‌شوند.

همایش سه روزه "وحدت، مهرورزی و صلح" امروز ١١ مهرماه و همزمان با میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) در سالن همایش‌های آستان قدس رضوی در مشهد آغاز به کار کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار