دیدار دبیر شورای عالی امنیت ملی ارمنستان با امیرعبداللهیان

دبیر شورای عالی امنیت ملی ارمنستان با حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با ابراز خرسندی از روند روبه به رشد مناسبات دو کشور، ابراز امیدواری کرد که با تسریع در اجرای توافقات، حجم مبادلات تجاری بین دو کشور سطح هدف گذاری شده ۳ میلیارد دلار افزایش یابد.

وزیر امورخارجه کشورمان تدوین سند جامع و بلند مدت همکاری برای دستیابی به چشم انداز مناسبات اقتصادی و گسترش و تعمیق روابط را ضروری ارزیابی کرد.

امیرعبداللهیان با تاکید بر سیاست اصولی و ثابت جمهوری اسلامی ایران دایر بر حفظ مرز‌های بین المللی و تمامیت ارضی کشورها، بر ضرورت حل و فصل مسائل منطقه توسط کشور‌های منطقه تاکید و چارچوب ۳+۳ را سازوکار موثری برای حل مسائل منطقه‌ای بدون مداخله قدرت‌های خارجی توصیف کرد.

وزیر امورخارجه همچنین بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران جهت ارسال کمک‌های بشردوستانه به آوارگان قره باغ تاکید کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ارمنستان در این دیدار روند مناسبات اقتصادی دو کشور را روبه افزایش و در جهت دستیابی به هدف گذاری انجام شده از سوی طرفین ارزیابی کرد.

گریگوریان با ابراز قدردانی از مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از تمامیت ارضی ارمنستان از چارچوب مذاکراتی ۳+۳ استقبال و ابراز داشت: ارمنستان مصمم است مناسبات خود با جمهوری اسلامی ایران را گسترش و تعمیق بخشد و نقش ایران در تحولات قفقاز جنوبی و استقرار صلح پایدار، سازنده و مهم ارزیابی می‌کند.

امروز ۵۰ تن کمک‌های هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وارد ارمنستان شد.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار