رئیس کل دادگستری استان سمنان:

مقصر حادثه معدن طزره دامغان روانه زندان شد

رئیس کل دادگستری استان سمنان از معرفی مقصر حادثه معدن رزمجاه طزره دامغان به زندان و صدور احکام بازنشستگی برای ۴ نفر از جان‌باختگان خبر داد.

محمد جعفر عبدالهی رئیس کل دادگستری استان سمنان در جمع خانواده جان‌باختگان حادثه معدن رزمجاه طزره دامغان اظهارکرد: دستگاه قضایی استان سمنان با حساسیت نسبت به این رویداد تلخ، تلاش کرده علاوه بر تعیین مقصران و پیگیری درخواست خانواده‌های جان‌باختگان، ابعاد این موضوع بررسی و اطلاع‌رسانی شود.

او با اشاره به ارائه گزارش اولیه کمیته حقیقت‌یاب و نظریه هیئت بازرسان حوادث کار به خانواده جان‎باختگان افزود: نشستی برای جمع‌بندی نظریه تکمیلی دو کارگروه تشکیل شده برای بررسی این حادثه برگزار می‌شود؛ چنانچه فرد یا افراد احتمالی دیگری در نظریه تکمیلی این ۲ کارگروه معرفی شوند، برابر با موازین قانونی با آن‌ها برخورد قانونی می‌شود.

عبدالهی با اشاره به اتهام مقصر حادثه معدن طزره دامغان گفت: سرپرست آن معدن به اتهام ۶ فقره قتل غیرعمد ناشی از بی‌احتیاطی در حین کار به‌لحاظ عجز از تودیع تامین مناسب کیفری، بازداشت و روانه زندان شده است.

وی اظهار کرد: احکام بازنشستگی ۴ نفر جان‌باخته صادر و ۲ نفر دیگر در حال پیگیری برای رفع موانع از سوی وزارت‌خانه مربوطه است و پیگیری قانونی دستگاه قضایی همچنان ادامه دارد.

رئیس کل دادگستری استان سمنان با اشاره به مطالبه تامین ایمنی فردی و محیطی در معدن طزره دامغان گفت: دستور داده شد معاونت امور و صنایع معدنی وزارت صمت هیئتی را تعیین کرده و ظرف مهلت ۱۰ روز اظهار نظر کارشناسی را ارائه کند.

عبدالهی افزود: هفته آتی به اتفاق مدیران مربوطه در معدن طزره نشستی با کارگران برگزار می‌شود و ضمن شنیدن مطالبات، پیگیری افزایش ایمنی محل کار و دستمزد به‌صورت جدی بررسی می‌شود.

در این نشست مدیران استانی کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، تامین اجتماعی و مدیران قضایی و اجرایی شهرستانی و مطالبه گران اجتماعی هسته معدن بسیج دانشجویی نیز حضور داشتند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۷ ۲۷ مهر ۱۴۰۲
بعضی از کارفرمایان با رانت و رشوه به وزارت کار از لحاظ کردن سختی کار در کارخانه تفره می روند