تولید ارتز، پروتز و اندام‌های مصنوعی برای نخستین‌بار در ایران 

معاون جمعیت هلال احمر فارس از تولید تمام ارتز، پروتز و اندام‌های مصنوعی با تکنولوژی اسکن و پرینت سه بعدی بدون دخالت دست در کشور خبر داد.

غلامرضا ایرانی معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر فارس گفت: مرکز ارتوپدی فنی هلال احمر فارس با مساحت ۷۰۰ متر مربع و فعالیت هشت پرسنل متخصص و مجرب و همچنین بهره‌مندی از به‌روز‌ترین دستگاه‌های توانبخشی و فعالیت بخش‌های مختلف، به عنوان بزرگترین مرکز فنی ارتوپدی هلال احمر در جنوب کشور به شمار می‌آید.

معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر فارس با بیان اینکه طی هفت ماه نخست سال ۱۴۰۲، دو هزار و ۶۸۱ خدمت مختلف به ۵۲۷ مراجعه کننده ارائه شده است، تصریح کرد: در این مرکز فنی تمام زمینه‌های لازم در حوزه خدمت‌رسانی به مردم از جمله آموزش نیرو‌های متخصص، خرید دستگاه‌ها و آماده کردن زیرساخت‌های لازم فراهم شده است تا مراجعه کنندگان به ویژه معلولان عزیز بتوانند از بهترین امکانات لازم بهره‌مند گردند.

ایرانی افزود: طی هفت ماه یاد شده در این مرکز فنی ارتوپدی، تعداد ۲۰۴ اندام مصنوعی، ۳۰۲ وسایل کمکی و همچنین ۲۲ کفش و کفی طبی به ارزش تقریبی هفت میلیارد ریال ساخته و ارائه شده و در این بین با مساعدت مالی ۹۲۰ میلیون ریالی جهت مددجویان محترم، خدمت ویژه به صورت رایگان یا نیم بها به این عزیزان صورت گرفته است.

معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر فارس در پایان گفته‌های خود از تولید تمام ارتز، پروتز و اندام‌های مصنوعی با تکنولوژی اسکن و پرینت سه بعدی بدون دخالت دست و نیاز به قالب‌گیری برای اولین بار در مراکز دولتی ایران، در مرکز جامع توانبخشی هلال احمر استان فارس تا پایان سال جاری خبر داد.

برچسب ها: هلال احمر ، پروتز
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۵۵ ۳۰ آبان ۱۴۰۲
این عکس خبر کاملا گویاست که چقدر بدون دخالت دست توليد میکنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۴۴ ۳۰ آبان ۱۴۰۲
تو رو خدا رو ملت آزمایش نکنید... چیزی که قراره توی بدن شخصی کار گذاشته بشه و نقش یک بخش از اندام واقعی رو داشته باشه خیلی خیلی باید دقیق باشه... لازم نیست همه جا خودکفا بشید... نشه مثل خودروسازی ملی مون.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۵ ۲۹ آبان ۱۴۰۲
خسته نباشید و دست مریزاد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۴ ۲۹ آبان ۱۴۰۲
خدا به خیر بیاره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۳ ۲۹ آبان ۱۴۰۲
دمتان گرم
آخرین اخبار