وزیر کشور:

سیاست دولت مشارکت حداکثری داوطلبان در انتخابات است

وحیدی گفت: باید از همه ظرفیت‌های گروه‌های مردم نهاد، نخبگان و کارشناسان برای فراهم کردن زمینه مشارکت حداکثری استفاده شود.

احمد وحیدی روز دوشنبه در نشست هم اندیشی استانداران سراسر کشور اظهار کرد: انتخابات امسال حساس‌تر از هر زمان دیگر و مهمترین رویدادی است که مراحل اجرایی آن با دقت و بر اساس مر قانون در حال انجام است.

وی با اشاره با جنگ ترکیبی دشمن و تلاش‌های فراوان علیه این رویداد مهم، بر اجرای دقیق قانون انتخابات تاکید کرد و گفت: استانداران، فرمانداران و بخشداران مرکزی کارآمدی دولت در این عرصه را بیش از پیش نشان دهند.

وی موضوع تبلیغات و شفافیت مالی داوطلبان انتخابات را هم مهم دانست و گفت: براساس قانون در زمان حاضر دولت می‌تواند امکانات تبلیغاتی خود را به طور مساوی و عادلانه در اختیار داوطلبان قرار دهد تا داوطلبان وام‌دار افراد یا گروه‌ها نشوند بنابراین استانداران طبق قانون امکاناتی که در اختیار استان است را می‌توانند به صورت مساوی و با رعایت عدالت برای داوطلبان در نظر بگیرند.

وزیر کشور در ادامه به تبلیغات مغرضانه و اتهام‌های برخی رسانه‌ها در روز‌های اخیر اشاره کرد و گفت: سیاست دولت مردمی مشارکت حداکثری داوطلبان در انتخابات است. برخلاف اتهام‌هایی که برخی رسانه‌ها به دروغ به دولت وارد کردند، سیاست دولت «انفتاح» در انتخابات است.

وحیدی با تاکید بر اینکه هیات‌های اجرایی مستقل عمل کرده اند، تصریح کرد: سیاست ما حضور حداکثری داوطلبان است. کسانی که توسط دستگاه‌های ذیربط به هر دلیلی تایید نشده‌اند، برابر قانون فرصت کامل برای اعتراض دارند.

وزیر کشور تاکید کرد: باید از همه ظرفیت‌های گروه‌های مردم نهاد، نخبگان و کارشناسان برای فراهم کردن زمینه مشارکت حداکثری استفاده شود.

در جلسه صبح این نشست، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم حضور یافت.

سید محمد تقی شاهچراغی معاون سیاسی و رییس ستاد انتخابات گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در حوزه انتخابات و محمد عباسی معاون وزیر و رییس سازمان امور اجتماعی کشور گزارشی از برنامه‌های کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی ارائه کردند.

فعالیت‌های انجام شده در حوزه انتخابات، تشریح برنامه‌های کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی، وظایف و نقش استانداران براساس قانون تشکیل سازمان پدافند غیرعامل و ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی از دستورکار‌های نشست امروز بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۵۳ ۳۰ آبان ۱۴۰۲
می خواهید مردم شرکت کنند باید قانون ۳۵ سال بازنشستگی لغو وبه حالت پیشین برگردد.
کوتاهی شما را نباید مردم جوابگو باشد.
Iran (Islamic Republic of)
علی
۰۴:۱۰ ۳۰ آبان ۱۴۰۲
چیزی که برای شما ارزش نداره مردمه وچیزی که برای مردم بی ارزشه حرافی شماست.رای بی رای
Iran (Islamic Republic of)
محمودزاده
۰۲:۴۷ ۳۰ آبان ۱۴۰۲
بالا بردن سن بازنشستگی تیر خلاصی بود بر پیکر نیمه جان ملت ایران که در زیر تحریم های استکبارجهانی درحال جان دادند هستند حال با این تیر خلاصی را که بر پیکر این مردم زدید با هم انتظار شرکت در انتخابات را دارید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۴۴ ۳۰ آبان ۱۴۰۲
بنده‌ برای اولين بار رأی نخواهم داد....تا الان هم اشتباه کردم.....حق الناس گردنم افتاده‌....
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۳۴ ۳۰ آبان ۱۴۰۲
حتما
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۰۰ ۳۰ آبان ۱۴۰۲
پای صندوق وایسا تا بیام
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۷ ۲۹ آبان ۱۴۰۲
سیاست شما با دیدگاه مردم خیلی متفاوت هست
Iran (Islamic Republic of)
غفار
۰۴:۴۸ ۳۰ آبان ۱۴۰۲
ایناخودشونم ندارن چه برسه مردم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۱ ۲۹ آبان ۱۴۰۲
کاملا مشخصه خسته نباشی برادر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۶ ۲۹ آبان ۱۴۰۲
کسی رای میده مگه با کلکسیونی از خدماتی که دارید اخرین‌نمونه سن بازنشستگی
آخرین اخبار