برگزاری رزمایش ملی گروه های جهادی کارآفرینان در شهرک سلیمی

رزمایش ملی گروه‌های جهادی کارآفرینان در قالب سلسله نشست‌های اندیشه ورز با رویکر رفع موانع تولید و میز خدمت با حضور فرمانده سپاه عاشورا سردار عباسقلی زاده و مدیران کل کار و امور مالیاتی استان در شهرک صنعتی شهید سلیمی برگزار شد.

فرمانده سپاه عاشورا در نشست صمیمی با صاحبان صنایع استان با بیان اینکه توسعه روز افزون کشور مستلزم رشد تولید است گفت: باتوجه به شرایط حساس کشورمان و جنگ اقتصادی دشمنان بر علیه ایران اسلامی، دستگاه‌های متولی بایستی با آسیب شناسی و احصاء مشکلات حوزه تولید در راستای رفع موانع حوزه صنعت و تولید اهتمام جدی داشته باشند.

سردار عباسقلی زاده افزود:صنعتگران و فعالان اقتصادی در سنگر مبارزه با تحریم‌ها و خط مقدم جنگ اقتصادی تلاش جهادی دارند و تولید مهم‌ترین سلاح در جنگ اقتصادی و مبارزه با تحریم‌های اقتصادی است.

وی تصریح کرد: حل موانع تو لید تکلیف بزرگی برای مسئولان است تا با ارائه راهکار مناسب و تصمیم گیری هدفمند، آسیب‌ها و موانع تولید را شناسایی و نسبت به حل آن‌ها اهتمام جهادی داشته باشند.

وی بر ضرورت بازنگری در قوانین حوزه تولید تاکید کرد و افزود: بخش زیادی از مشکلات صنعتگران بخاطر برخی عدم شفافیت و بروز نبودن قوانین است و باید در این خصوص بازنگری صورت گیرد 

فرمانده سپاه عاشورا  تولید را یکی از دغدغه‌ها مهم اقتصادی کشور عنوان کرد و افزود: در طول ۱۵ سال اخیر شعار‌های سال از طرف مقام معظم رهبری مربوط به حوزه اقتصا و تولید بوده است. این بیانگر اهمیت و حساسیت آن‌ها و ضرورت توجه به این تولید از سوی دست اندرکاران، مدیران و سرمایه گذاران و فعالان بخش تولید است. 

سردار عباسقلی زاده را حلقه واسط صنعت و دستگاه‌های متولی حوزه تولید عنوان کرد و افزود: بسیج با احصاء مشکلات و نیاز‌های تولید بعنوان تسهیل گر و حلقه واسط است تا با وهدت و همدلی مشکلات پیش روی صنعتگران مرتفع گردد. 

 وی افزود: تولید کنندگان مسئولیت بسیار خطیری در حوزه اقتصادی کشور دارند فلذا مشکلات حوزه صنعت باید از مسئولان استانی و کشوری مطالبه شود و بسیج با هم افزایی و همدلی در صدد حل مشکلات حوزه صنعت در خدمت فعالان اقتصادی است. 

فتحی مدیر تعاون کار و رفاه اجتماعی استان هم در این نشست با اشاره به اینکه نیروی انسانی ماهر متعهد از عناصر اصلی تولید است، گفت: حل مشکلات کارگری واحد‌های تولیدی مستلزم تغییر نگرش به کرامت انسانی کارگر، ارتقای فرهنگ کار و همچنین توجه به حق و حقوق کارگر است.

وی افزود: عمده امار بیکاران استان مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاهی است.

 مدیر کل امور مالیاتی استان نیز در جمع تولید کنندگان و کارآفرینان استان افزود: حمایت از واحد‌های تولیدی و صنعتی و رفع مشکلات مالیاتی آنان از اولویت‌های اداره کل امور مالیاتی استان است.

اروج زاده افزود: در راستای حمایت از واحد‌های تولیدی و رفع مشکلات آنان مشوق‌ها و بسته‌های حمایتی با توجه به ابزار‌های مالیاتی توسط شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی تدوین و اجرا می‌شود و در سال جاری نیز مشوق‌ها و بسته‌های جدید حمایتی از واحد‌های تولیدی و بازار سرمایه بر اساس شعار سال تدوین خواهد شد.
وی افزود: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص رونق تولید و شرایط خاص کنونی باید برای حمایت از تولیدکنندگان برنامه ریزی لازم انجام شود که یکی از اقدامات اصلی اداره کل امور مالیاتی استان در راستای رضایت مندی مودیان، تفویض اختیار در بحث تقسیط و بخشودگی جرایم به شهرستان‌ها و سایر ادارات می‌باشد که در بسته‌های حمایتی پیشنهادی اداره کل درج گردیده است.

وی تولید، صنعت و اشتغال را سه محور اساسی در مسیر توسعه استان عنوان کرد و افزود: تحقق اهداف سازمان امور مالیاتی در تامین درآمد‌های پاک و پایدار برای کشور، تضمین کننده تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تامین استقلال اقتصادی کشور است که مشارکت و نقش آفرینی مؤدیان محترم استان به ویژه اشخاص حقوقی در انجام تکالیف قانونی خود و پرداخت مالیات، به طور یقین منجر به توسعه و آبادانی استان می‌شود.

مدیر کل امور مالیاتی استان به ایجاد نوآوری در وصول بدهی‌های مالیاتی شرکت‌ها در زمینه شناسایی فعالان جدید اقتصادی، رسیدگی کارگروهی به پرونده ها، مبارزه با فرار مالیاتی و تشکیل کارگروه‌های ویژه در خصوص رسیدگی و پیگیری جدی پرونده‌های فرار مالیاتی اشاره کرد.

اورج زاده با اشاره به سیاست‌های حمایتی سازمان امور مالیاتی از واحد‌های تولیدی و کسب و کار استان، اشتغال‌زایی برای رفع بیکاری و قطع وابستگی کشور در شرایط تحریم برای رشد و توسعه اقصادی کشور را مهم دانست و افزود: همان‌گونه که امسال توسط مقام معظم رهبری سال "رشد تولید و مهار تورم" نامگذاری شده است، نظام مالیاتی نیز بیش از هر سال، توان خود را برای حمایت از شرکت‌ها و واحد‌های تولیدی در جهت رفع مشکلات و موانع آن‌ها قرار داده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.