تعیین‌تکلیف سریع فاقدین شناسنامه سیستان و بلوچستان ‌

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: موضوع فاقدین شناسنامه استان با حساسیت و دقت و بر اساس قانون در حال پیگیری است و تلاش می‌شود هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود.

علی رحمتی مدیرکل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان  گفت: ثبت احوال به عنوان یک دستگاه حاکمیتی و مردمی به تنهایی نخواهد توانست در راستای ثبت وقایع حیاتی قدم بردارد و بر اساس قانون تمامی دستگاه‌های اجرایی باید به عنوان بازوان ثبت احوال و ایجاد شبکه اعلام جامع و کامل در خصوص اعلام وقایع حیاتی اقدام کنند.

علی رحمتی افزود: دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها بازوان ثبت احوال در مناطق روستایی و عشایری هستند و باید وقایع حیاتی را در کمترین زمان و با سرعت به ثبت احوال اعلام کنند. 

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت : ثبت احوال در راستای دفاع از مرزهای هویت ایرانی خون داده است و دو شهید تقدیم نظام کرده و هیچگاه ما و همکاران مجموعه ثبت احوال در انجام وظیفه خود در دفاع از مرزهای هویتی کوتاه نخواهند آمد و سایر دستگاه‌ها نیز باید در مقابل مسئولیت‌های خود پاسخگو باشند و با حساسیت به هیچ عنوان اجازه ندهند هویت ایرانی در اختیار غیرایرانی قرار گیرد.

رحمتی بیان داشت: موضوع فاقدین شناسنامه استان با حساسیت و دقت و بر اساس قانون در حال پیگیری است و تلاش می‌شود با همکاری و تعامل با دستگاه‌های ذیربط این پرونده‌ها هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود.

فرماندار شهرستان کنارک در این جلسه اظهار داشت: هویت ایرانی ناموس ماست و بر روی آن حساس هستیم و با قدرت بر روی دفاع از آن ایستاده‌ایم و در این راستا ثبت احوال خط قرمز ماست و تمامی دستگاه‌های اجرایی باید با تمام توان کنار ثبت احوال باشند و همکاری لازم در خصوص بررسی هویت افراد را صورت دهند.

عبدالغفور حوت بیان کرد: موضوع فاقدین شناسنامه باید با جدیت و تلاش و همکاری دستگاه‌های امنیتی و انتظامی در سطح شهرستان پیگیری شود و در خصوص بررسی هویت افراد به صورت جدی اقدام و افرادی که داری پرونده هستند هرچه سریعتر تعیین تکلیف شوند و نباید فردی ایرانی بدون شناسنامه باقی بماند؛ زیرا حق بزرگی بر گردن ما مسئولین نهاده شده است.

وی ادامه داد: از طرف دیگر نباید هیچ فرد خارجی به هویت ایرانی دست پیدا کند زیرا هویت ایرانی برای تک تک ما مهم است و همه ما باید در راستای پاسداری از هویت در کنار ثبت احوال گام برداریم.

فرماندار کنارک افزود: موضوع اعلام وقایع حیاتی از اهمیت بالایی برخوردار است و همه باید در این خصوص احساس مسئولیت کنند و بخشداران مردم را توجیه کنند و اطلاع‌رسانی لازم در روستاها صورت گیرد؛ همچنین شهرداری باید هرچه سریعتر یک متولی در آرامستان تعیین و نسبت به نظم بخشی به آرامستان‌ها اقدام کند و مراکز بهداشتی و دهیاران باید همکاری بیشتری با ثبت احوال داشته باشند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
مهرداد
۰۱:۰۶ ۰۱ آذر ۱۴۰۲
سلام بعضی ازبلوچها را میشناسم ۱۵ساله دنبال کارهای شناسنامه ای خودشون هستن ولی نتیجه ای نگرفتن
آخرین اخبار