نسل نوین بیمارستان سیار نیروی زمینی سپاه و مجهز به تجهیزات روزآمد پزشکی با حضور رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در کرمان رونمایی و افتتاح شد.

سرتیپ پاسدار احمد اخوان مهدوی معاون بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه امروز ۳۰ آبان ماه در جریان بازدید سرلشکر باقری از توان رزم نیروی زمینی سپاه در کرمان در تشریح این دستاورد نوین دفاعی نیرو‌های مسلح بیان کرد: این سامانه نوین بیمارستانی سیار براساس مطالعات و طرح‌های حاصل از تحقیق و توسعه و به دست توانمند رزمندگان جهادگر و دانشور بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه طراحی، ساخت، تولید و با تجهیزات پزشکی تخصصی و فوق تخصصی تجهیز و آماده خدمات رسانی به نیرو‌های مسلح و هموطنان در صورت نیاز است.

وی ظرفیت این سامانه بیمارستانی فوق تخصصی را ۱۲۸ تخت بستری اعلام کرد که دارای بخش‌های ویژه (ICU) اتاق‌های عمل جراحی، ریکاوری، بخش‌های پاراکلینیک (تصویربرداری، آزمایشگاه، سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی) بستری، داروخانه، اورژانس، CSSD و تریاژ است و می‌توان این ظرفیت را با توجه به شرایط ارتقا داد.

سردار اخوان مهمترین ویژگی این سامانه نوین بیمارستانی را رویکرد دفاع زیستی با توجه به ارتقاء سیستم تهویه سامانه دانست که می‌تواند علاوه بر مدیریت مجروحین ناشی از تروما، مصدومیت ناشی از بیماری‌های حاد تنفسی را نیز مدیریت نموده و خدمات مراقبت از سلامت بیمارستانی براساس آخرین استاندارد‌های اعتباربخشی نسل نوین بیمارستانی به مراجعین ارائه نماید.

قابلیت بالای سیالیت، تحرک، جابجایی و سرعت نصب، راه‌اندازی و خدمات رسانی این سامانه بیمارستانی یکی دیگر از ویژگی‌هاست که آن را در نیرو‌های مسلح، کشور و منطقه منحصر به فرد می‌نماید.

سردار اخوان مهدوی در پایان ضمن اعلام آمادگی‌های دفاعی و تخصصی بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه در شرایط گوناگون در کشور و خارج از کشور، مهمترین راهبرد نیروی زمینی سپاه ارتقاء توان رزم نیروی زمینی سپاه را از طریق توسعه آموزش‌های طب رزم (تربیت پزشکیار و بهیار عملیاتی و دستیاران جراحی) در سطح گردان‌های رزمی، ارتقا و توسعه سامانه‌های امدادی و درمانی سیار (بیمارستان‌های سیار، سامانه‌های جراحی حیات بخش، پست اورژانس و پست امداد) و قرارگرفتن در جمع پنج ارتش برتر جهان برشمرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار