رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: مهمترین محور مقاومت، انقلاب اسلامی بود که شخص شهید سلیمانی در این عرصه ایفای نقش می‌کردند.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در همایش روحانیون نیرو‌های مسلح در استان کرمان که با حضور مسئولین دفاتر نمایندگی، ولی فقیه در رده‌های سپاه و مسئولین عقیدتی سیاسی در رده‌های ارتش و انتظامی استان برگزار شد، گفت: مهمترین محور مقاومت، انقلاب اسلامی بود که شخص شهید حاج قاسم سلیمانی در این عرصه ایفای نقش می‌کردند.

وی با بیان این پرسش که چه چیزی باعث شد، حماس وارد عملیات طوفان الاقصی شود و دست به چنین اقدامی بزند، گفت: مقاومت می‌گوید عملیات بین ما و رژیم صهیونیستی فرسایشی شده بود و ما هزینه پرداخت می‌کردیم، بدون اینکه کوچکترین نتیجه‌ای بگیریم.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی، دومین مسئله را شکست همه مذاکرات برای حل مسئله عنوان کرد.

وی به استمرار محاصره غزه نیز اشاره کرد و بیان داشت: می‌گویند به رغم همه تلاش‌های انجام گرفته همچنان غزه در محاصره بود.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی گفت: چهارمین مسئله عدم پاسخگویی سازمان‌های بین‌المللی بود، می‌گویند سازمان ملل، شورای امنیت بازیچه دست آمریکاست و هر کاری که ما می‌کردیم آن‌ها جواب نمی‌دادند و نتیجه‌ای نداشت.

وی تصریح کرد: مسئله بعدی شدت عملیات دشمن در کرانه باختری بود، این‌ها می‌گویند ما به نتیجه‌ای رسیده بودیم که کرانه باختری را دارند قربانی می‌کنند و نمی‌توانستیم تحمل کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی گفت: این حرکت در کرانه باختری بسیار مهم بود آن‌ها به دنبال سرکوب کرانه باختری بودند.

وی افزود: نکته بعدی پیامد‌های تداوم اقدامات عادی‌سازی بود، می‌گویند ما به شدت نگران بودیم، عادی‌سازی به عربستان هم رسیده بود و مسئله عادی‌سازی داشت پیش می‌رفت و این برای سرنوشت فلسطین خطرناک بود.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا تصریح کرد: نکته دیگر تلاش رژیم صهیونیستی برای عملیات در غزه بود، این‌ها می‌گویند ما بر اساس اطلاعاتی که داشتیم رژیم مصمم بود قبل از اینکه ما اقدام بکنیم دست به کار شود و عملیاتی را در غزه ایجاد کند. ما چه عملیات می‌کردیم یا نمی‌کردیم بنا داشتند که این قتل عام را انجام دهند.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی بیان داشت: آخرین نکته‌ای که رژیم صهیونیستی بنا داشت انجام دهد، انتقال ۲ میلیون یهودی دیگر به سرزمین اشغالی بود.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: لذا این عوامل دست به دست هم دادند و این عملیات را شکل دادند در حقیقت این عملیات حماس توانست تمام این اهداف را جامه عمل بپوشاند و از چندین فاجعه جلوگیری کند و نمی‌شد که با این وضعیت ناهنجار ۷۵ سال ادامه داد و قابل قبول نبود.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی به بیان عوامل بقای رژیم صهیونیستی اشاره و بیان کرد: چهار عامل بقای رژیم صهیونیستی را شکل می‌داد که عامل اول قدرت اطلاعاتی بود و در حقیقت قدرت اطلاعاتی و امنیتی مهم‌ترین رکن بقای اسرائیل بوده است.

وی دومین عامل را ارتش اسرائیل عنوان کرد و گفت: در همه کشور‌ها، نظام‌ها ارتش دارند، اما در اسرائیل، ارتش است که دولت را تشکیل داده است.

 حجت الاسلام والمسلمین سعیدی تصریح کرد: سومین مسئله قدرت ایجاد رعب در حماس بود و با سلطه اطلاعاتی که داشت، ایجاد رعب کرده بود و آخرین مسئله حمایت آمریکا، اسرائیل، فرانسه و آلمان که این عوامل، عوامل بقای رژیم صهیونیستی بودند.

وی پیامد‌های ضربه‌ای که حماس به حیثیت و ارکان و زیرساخت‌های رژیم صهیونیستی زد را تشریح کرد و بیان داشت: اولین پیامد عملیات حماس، شکست اطلاعاتی رژیم صهیونیستی بود.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا، دومین پیامد را شکست و شکاف امنیتی درون رژیم صهیونیستی اعلام کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی، تحمیل تلفات سنگین بر رژیم غاصب، آوارگی شدید صهیونیست‌ها، اثبات قدرت رعب آور، تضعیف عادی‌سازی کشور‌های ترکیه، امارات، بحرین وعربستان را از دیگر این پیامد‌ها برشمرد و افزود: این‌ها دیگر جرات نمی‌کنند بگویند که می‌خواهیم با این رژیم عادی سازی کنیم.

وی افزایش مهاجرت را از دیگر این پیامد‌ها دانست و گفت: این‌ها آمده بودند که در این کشور در این سرزمین جای امنی پیدا کنند، اما امروز مهاجرت معکوس شروع شده است و جمعیت زیادی رفتند و در حال رفتن هستند، همچنین خسارات سنگین اقتصادی بر رژیم صهیونیستی وارد شد، واحد پول رژیم صهیونیستی و سهام شرکت‌ها سقوط کرد، مسئله جهانگردی منتفی شد و این خرابی‌ها و این همه هزینه‌ها بر رژیم صهیونیستی وارد شد.

 حجت الاسلام والمسلمین سعیدی تصریح کرد: یکی دیگر از پیامد‌های این عملیات این است که الان هیچ اسرائیلی شب را آرام نمی‌تواند بخوابد، این اتفاقیست که در طول ۷۵ سال بر مردم مظلوم فلسطین رقم زده بودند که امروز خودشان در این دام افتادند و گرفتار شدند.

 رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا افزود: مسئله بعدی که بسیار مهم است بیداری بشریت است، هیچ عاملی نمی‌توانست این وجدان خفته بشریت را بیدار کند، بله خسارت خیلی سنگینی داده شده است؛ اگر بخواهد وجدان بشریت بیدار شود، این هزینه‌ها وجود دارد.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی خاطرنشان کرد: آخرین پیامد شکست طلسم امپراتوری رسانه‌ای بود. همانطور که شما اطلاع دارید در طول ۶۰ سال گذشته این شبکه‌های خبری معاند بر بشریت سلطه فکری داشتند و کم کم مسئله ماهواره، اینترنت و فضای مجازی ایجاد شد که امروزه بشریت تحت سیطره آن‌ها بود، اما این عملیات حماس توانست این سد را بشکند و از گنبد آهنین به مراتب قوی‌تر بود و بشریت وارد عرصه دیگری شدند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار