رفع موانع یک پروژه عمرانی بعد از ۲ سال توقف با پیگیری بازرسی آذربایجان غربی

موانع و مشکلات اجرای پروژه کمربندی دوم ارومیه با پیگیری بازرس کل استان آذربایجان غربی رفع شد و این پروژه به بهره‌برداری رسید.

 پس از توقف عملیات اجرایی پروژه کمربندی شریانی دوم ارومیه به دلیل اختلاف اداره کل راه و شهرسازی با شهرداری و اهمال در طرح و تصویب پروژه در کمیسیون ماده ۵، از اواخر سال ۱۴۰۰ بازرسی کل استان نسبت به شناسایی، احصاء قصور و ترک فعل‌های صورت گرفته اقدام کرد.

در این راستا با رفع موانع و مشکلات پروژه‌های نیمه تمام و با ملحوظ قرار دادن این موضوع که اتمام پروژه مزبور نقش اساسی در کاهش ترافیک و تصادفات منجر به فوت درون شهری ارومیه خواهد داشت، نسبت به ارسال هشدار نظارتی به شهرداری ارومیه و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط اقدام کرد.

در نهایت با پیگیری‌های بازرسی کل استان آذربایجان غربی و احصاء موانع اجرای پروژه، موضوع در شورای هماهنگی دستگاه‌های نظارتی مطرح و با ارائه راهکار‌های عملی و همچنین تامین اعتبار لازم، پروژه از ابتدای سال ۱۴۰۲ فعال و فاز اول پروژه در کمتر از ۷ ماه و به مناسبت هفته بسیج، با حضور مسئولین استانی و بازرس کل استان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

مهدی‌زاده شهردار ارومیه در مراسم افتتاح این پروژه با اشاره پیچیدگی‌ها و موانع اجرای پروژه از دستگاه نظارتی استان و بازرس کل قضایی به دلیل همراهی، مساعدت و پیگیری‌های مکرر که منجر رفع موانع اجرای پروژه و اطمینان خاطر عوامل و مدیران مجموعه شهرداری شد بطور ویژه قدردانی و تقدیر کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.