از کشف حشیش تا توقیف گوسفند‌های قاچاق در فارس

مهم‌ترین حوادث ۶ آذرماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

مهم‌ترین حوادث روز دوشنبه ۶ آذرماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

کشف ۱۷۸ کیلو حشیش در داراب 

فرمانده انتظامی فارس از توقیف یک دستگاه وانت مزدا و کشف ۱۷۸ کیلوگرم مواد مخدر از نوع حشیش در شهرستان داراب خبر داد.

سردار رهام‌بخش حبیبی فرمانده انتظامی فارس اظهار کرد: در جهت تشدید اقدامات انتظامی و برخورد قاطع با قاچاقچیان، ماموران انتظامی داراب هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در محور مواصلاتی بندرعباس - شیراز به یک دستگاه وانت مزدا مشکوک شدند و دستور ایست را صادر کردند که راننده بدون توجه اقدام به فرار کرد.

او افزود: ماموران انتظامی موفق شدند پس از طی مسافتی تعقیب و گریز با اقدامات فنی و تخصصی خودرو را توقیف و راننده و سرنشین را نیز دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو ۱۷۸ کیلوگرم مواد مخدر از نوع حشیش کشف شد، گفت: راننده و سرنشین قاچاقچی برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: پلیس استان فارس با جدیت مبارزه با سوداگران مرگ را در دستور کار خود قرار داده است و شهروندان می‌توانند هرگونه موارد مشکوک را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش دهند.

توقیف پژو و کشف ۶۰ کیلو حشیش در ممسنی

فرمانده انتظامی ممسنی از توقیف سواری پژو پارس و کشف ۶۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع حشیش در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ محمد نیکبخت فرمانده انتظامی ممسنی بیان کرد: در جهت طرح برخورد با سوداگران مرگ، ماموران انتظامی ممسنی حین کنترل خودرو‌های عبوری در محور مواصلاتی شیراز - نورآباد به یک سواری پژو پارس مشکوک و آن را با اقدامات فنی و تخصصی متوقف کردند.

او افزود: ماموران انتظامی موفق شدند در بازرسی از این خودرو ۶۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع حشیش کشف و راننده را نیز دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان ممسنی با اشاره به اینکه یک سواری پژو پارس که اسکورت محموله بود توقیف و راننده نیز دستگیر شد، گفت: متهمان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

کشف ۲۴۰ راس گوسفند قاچاق در خرامه

فرمانده انتظامی خرامه از توقیف ۲۴۰ راس گوسفند قاچاق به ارزش ۱۵ میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ زمان‌اله کریمی فرمانده انتظامی خرامه بیان کرد: در اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و احشام، ماموران انتظامی این شهرستان هنگام گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه کامیون مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: مأموران در بازرسی از این خودرو ۲۴۰ راس احشام زنده قاچاق و بدون هرگونه مجوز بهداشتی را کشف کردند.

فرمانده انتظامی خرامه با بیان اینکه کارشناسان ارزش احشام مکشوفه را ۱۵ میلیارد ریال برآورد کردند، اظهار کرد: راننده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

سرهنگ کریمی تصریح کرد: با توجه به خطر شیوع بسیاری از بیماری‌های مشترک بین دام و انسان، جابجایی احشام بدون مجوز اداره بهداشت می‌تواند سلامت شهروندان را به مخاطره بیندازد.

دستبند پلیس فیروزآباد بر دستان سارقان سیم و کابل برق

فرمانده انتظامی فیروزآباد از دستگیری ۳ سارق حرفه‌ای هنگام سوزاندن کابل‌های برق سرقتی در کوهپایه یکی از روستا‌های این شهرستان خبر داد.

سرهنگ مهدی جوکار فرمانده انتظامی فیروزآباد بیان کرد: در پی اعلام چندین گزارش به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در خصوص سرقت کابل‌های برق در سطح شهرستان، تحقیقات ماموران انتظامی با هدف کشف سرقت‌ها در این خصوص آغاز شد.

او افزود: سرانجام ماموران دایره تجسس کلانتری ۱۱ روزبه با اشراف اطلاعاتی ۳ نفر که در کوهپایه یکی از روستا‌های این شهرستان در حال سوزاندن روکش پلاستیکی کابل‌های برق بودند را دستگیر کردند و برای تحقیقات بیشتر به مقر انتظامی انتقال دادند. 

سرهنگ جوکار با اشاره به کشف مقادیر قابل توجهی سیم و کابل برق سوزانده شده و بدون روکش از سارقان، گفت: متهمان در بازجویی‌های فنی و تخصصی به ارتکاب ۵ فقره سرقت اعتراف کردند و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

رئیس پلیس شهرستان فیروزآباد به توجه و رعایت مردم به هشدار‌ها و توصیه‌های پلیس در خصوص پیشگیری از سرقت تاکید کرد و از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، مراتب را بلافاصله از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

دستبند بر دست متهم

توقیف موتورسیکلت قاچاق در شیراز 

فرمانده انتظامی شیراز گفت: ماموران یگان امداد این شهرستان موفق به توقیف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق به ارزش ۵ میلیارد ریال شدند. 

سرهنگ فرج شجاعی فرمانده انتظامی شیراز بیان کرد: ماموران یگان امداد شیراز هنگام گشت زنی در یکی از محله‌های این شهرستان به یک دستگاه موتورسیکلت سنگین مشکوک شدند و آن را با اقدامات تخصصی متوقف کردند.

او با اشاره به اینکه موتورسیکلت توقیفی بدون هرگونه مجوز قانونی بود، گفت: راکب پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

سرهنگ شجاعی ارزش موتورسیکلت قاچاق کشف شده را برابر نظر کارشناسان ۵ میلیارد ریال عنوان کرد و از شهروندان درخواست کرد در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرمجاز از جمله مکان‌های دپو کالای قاچاق، موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

کشف موتورسیکلت سرقتی در داراب

فرمانده انتظامی داراب از کشف یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علیرضا نوشاد فرمانده انتظامی داراب بیان کرد: در جهت طرح پیشگیری از سرقت در سطح شهرستان، عوامل گشت کلانتری ۱۲ برق حین گشت زنی در حوزه استحفاظی به یک دستگاه موتورسیکلت که به صورت بلاصاحب کنار خیابان پارک بود مشکوک شدند.

او افزود: طی بررسی‌های انجام شده مشخص شد موتورسیکلت سابقه سرقت از شهرستان لارستان دارد.

فرمانده انتظامی داراب با بیان اینکه موتورسیکلت جهت سیر مراحل قانونی به پارکینگ دلالت شد، به شهروندان توصیه کرد: در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

پاکسازی نقاط آلوده در فسا/۱۱ نفر دستگیر شدند 

فرمانده انتظامی فسا از اجرای طرح امنیت محله محور با پاکسازی نقاط آلوده در حوزه کلانتری ۱۲ معلم آن شهرستان خبر داد و گفت: ۱۱ نفر متهم در این رابطه دستگیر شدند.

سرهنگ فرهاد آراوند فرمانده انتظامی فسا اظهار کرد: به منظور پاسخگویی به مطالبات مردمی و برخورد با مخلان نظم و قانون گریزان، اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی با محوریت پاکسازی نقاط آلوده حوزه کلانتری ۱۲ معلم، در دستور کار یگان‌های انتظامی قرار گرفت.

او ادامه داد: در عملیاتی منسجم، ماموران انتظامی بیش از یک کیلوگرم انواع مواد مخدر، ۱۰ دستگاه ترازوی توزین مواد افیونی و دستگاه کارت خوان و تعدادی اقلام مسروقه قطعات خودرو را کشف و ضبط کردند.

این مقام انتظامی به دستگیری ۱۱ نفر متهم در این رابطه اشاره کرد و گفت: طرح‌های مشابه با هدف تنگ شدن عرصه بر خرده فروشان و مخلان امنیت عمومی، در همه نقاط آلوده شهرستان اجرایی می‌شود.

توقیف نیسان حامل چوب جنگلی قاچاق در لارستان

فرمانده انتظامی لارستان از توقیف یک دستگاه وانت نیسان حامل چوب جنگلی قاچاق در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ سیدمحمد یوسفی فرمانده انتظامی لارستان اظهار کرد: ماموران انتظامی این شهرستان هنگام گشت‌زنی در محور‌های مواصلاتی به یک دستگاه وانت نیسان حامل چوب جنگلی مشکوک شدند و جهت بررسی بیشر آن را متوقف کردند.

او بیان کرد: ماموران انتظامی در بازرسی از این خودرو، ۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم چوب جنگلی قاچاق به ارزش ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کشف کردند.

فرمانده انتظامی لارستان با بیان اینکه راننده با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد، تصریح کرد: کارکنان انتظامی برابر قانون با مخربان محیط زیست و قاچاقچیان چوب برخورد قاطع و قانونی می‌کند و شهروندان می‌توانند هرگونه گزارشات خود را از طریق سامانه ۱۱۰ اعلام کنند. 

کشف پوشاک قاچاق در قیروکارزین

جانشین فرمانده انتظامی قیروکارزین از توقیف سواری تیگو حامل پوشاک قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علیرضا اوریادی کشکولی جانشین فرمانده انتظامی قیروکارزین بیان کرد: ماموران پلیس آگاهی قیروکارزین در جهت مبارزه با قاچاق کالا با اجرای طرح ایست و بازرسی در محور‌های مواصلاتی موفق به توقیف یک سواری تیگو حامل بار شدند.

او با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو ۳۳۰ ثوب پوشاک خارجی قاچاق کشف شد، گفت: برابر نظر کارشناسان ارزش اموال مکشوفه ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

جانشین فرمانده انتظامی قیروکارزین با بیان اینکه راننده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد، گفت: برخورد با خودرو‌های حامل بار قاچاق از اولویت‌های کاری این فرماندهی است.

توقیف خودرو‌های حامل بار قاچاق در رستم

فرمانده انتظامی رستم از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ سید عبدالمحمد نازیدوک فرمانده انتظامی رستم بیان کرد: مأموران پلیس آگاهی رستم به منظور اجرای طرح تشدید مقابله با قاچاق کالا و ارز هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در یکی از محور‌های مواصلاتی، به ۳ دستگاه وانت نیسان، پژو ۴۰۵ و سمند مشکوک شدند و آن‌ها را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: مأموران پس از بازرسی از این خودرو‌ها ۴ دستگاه یخچال فریزر، ۲۰ گونی گردو و تعدادی لوازم خانگی خارجی قاچاق که فاقد هرگونه مدارک قانونی و معتبر گمرکی بود را کشف کردند.

فرمانده انتظامی رستم با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش محموله‌های قاچاق را ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کردند، گفت: در این رابطه رانندگان پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

پلمب ۱۳ واحد صنفی متخلف در لارستان

فرمانده انتظامی لارستان از اجرای طرح نظارت و ساماندهی واحد‌های صنفی و پلمب ۱۳ واحد صنفی متخلف در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ سیدمحمد یوسفی فرمانده انتظامی لارستان اظهار کرد: در جهت نظارت و ساماندهی واحد‌های صنفی و برخورد با متخلفان صنوف، ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی این فرماندهی با همکاری ماموران اداره صمت از تعدادی واحد‌های صنفی این شهرستان بازدید کردند. 

پلمب

او افزود: در بررسی‌های به عمل آمده توسط ماموران، ۱۳ واحد صنفی متخلف به علت تکرار تخلفات صنفی در این خصوص شناسایی و پلمب شدند و همچنبن تعداد ۵۱ واحد دیگر نیز اخطاریه دریافت کردند.

فرمانده انتظامی لارستان از شهروندان و اصناف خواست: هشدار‌های لازم و تدابیر لحاظ شده را جدی بگیرند و با مأموران انتظامی نیز در امور نظارتی و پیشگیری همکاری لازم را داشته باشند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار