با آغاز فعالیت قرارگاه حدنگار شهید سلیمانی؛

کاهش محرومیت در جنوب کرمان استارت خورد

مراسم آغاز بکار قرارگاه جهادی حدنگاری شهید سلیمانی در بخش جازموریان برگزار شد.

سیدمهدی هاشمی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به افزایش ارزش اقتصادی املاک و فراهم شدن امکان اخذ تسهیلات بانکی در نتیجه صدور اسناد مالکیت، حدنگاری شهرستان‌های جنوبی استان را عامل مؤثری در توسعه این مناطق دانست.

سیدمهدی هاشمی گفت: هویت‌بخشی و صدور اسناد مالکیت حدنگار برای متر به متر اراضی کشور، مطالبه محوری رهبر انقلاب است که از مزایای پرشماری برخوردار است.

وی افزود: در جریان سفر رئیس دستگاه قضا به استان کرمان و بازدید معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک از شهرستان‌های جنوبی، مقرر شد جهت رفع عقب‌ماندگی سنواتی در حوزه صدور اسناد مالکیت اراضی این مناطق، قرارگاه جهادی حدنگاری با تکیه بر ظرفیت ادارات ثبت اسناد شهرستان‌های سراسر استان و نیز سایر دستگاه‌های اجرایی تشکیل شود.

فرمانده قرارگاه حدنگاری شهید حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: سنددار شدن اراضی روستایی و کشاورزی با فراهم آوردن بستر اخذ تسهیلات بانکی به رونق تولیدات کشاورزی و اشتغال پایدار می‌انجامد و امید است در پرتو این امر، محرومیت از این مناطق رخت بربندد.
 

وی با اشاره به حضور بیش از چهل نفر نقشه‌بردار و کارشناس ثبتی در این اردوی جهادی بیان داشت: شاگردان مکتب سلیمانی در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اتمام حدنگاری از هیچ تلاشی دریغ نخواهند نمود.

هاشمی افزود: مردم شهرستان‌های جنوبی، همواره جزو وفادارترین مردم نسبت به نظام و انقلاب بوده‌اند و ان شاء الله با حدنگاری جهادی اراضی و املاک، بخشی از دین خود را به این عزیزان ادا کنیم.

 سرهنگ حاجب فرمانده سپاه شهرستان رودبار جنوب با اشاره به اینکه شهید سلیمانی در دهه ۷۰ با اجرای طرح احرار گام بلندی در زمینه امنیت شهرستان‌های جنوبی برداشت، گفت: یقینا این اقدام نیز همین نتیجه را در بر خواهد داشت و برکات بسیاری برای منطقه خواهد داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار