چرا دانشگاه پیام نور فهرج تعطیل است؟

رئیس شورای اسلامی شهر فهرج گفت: دانشگاه پیام نور فهرج عملا تعطیل ومردم از این مساله ناراحت هستند.

رضا علیزاده  در جلسه‌ای که با حضور حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی در رابطه با بررسی مشکلات شهر فهرج بررسی شد گفت: دانشگاه پیام نور فهرج ابتدا با کمک‌های مردمی همچون پول دیه فرزند ، زیورآلات تعدادی از خانم‌ها و دادن زمین و آب کشاورزی راه اندازی شده بود در معرض تعطیلی قرار گرفته است.

علیزاده گفت: برای راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در شهرستان فهرج زیرساخت‌ها و امکانات لازم مهیا است و لازم است بجای دانشگاه پیام نورکه عملا تعطیل است دانشگاه فرهنگیان در فهرج راه اندازی شود.

رییس شورای اسلامی شهر فهرج افزود: در گذشته نیز در شهرستان فهرج دانشسرا فعال بود و معلمان زیادی تحویل جامعه داد،دانش آموزان معلمان دانش سرا در جنگ تحمیلی حضوری فعال داشته و شهدای عزیزی را تقدیم انقلاب کرده است. 

به گفته علیزاده اکنون زیرساخت‌ها و امکانات مناسبی برای راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در فهرج وجود دارد.

وی از نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی خواست برای راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در فهرج مساعدت کند.

علیزاده اظهار کرد: اکنون دانشگاه پیام نور فهرج از لیست دانشگاه‌های پبام نور خارج شده راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در شهرستان فهرج برای دولت بار مالی ندارد و باید با مسئولین کشور در این زمینه صحبت شود و  می‌توان تنها تابلو و اسم دانشگاه پیام نور را جایگزین دانشگاه فرهنگیان کنیم.

علی رکن آبادی از اعضای شورای اسلامی شهر فهرج هم گفت: دانشگاه پیام نور دغدغه مردم است و مردم در این زمینه نگران هستند، اگر برای ماندگاری دانشگاه پیام نور فعالیتی شود بسیار خوب است و اگر امکان نبود با توجه به وجود زیر ساخت‌ها در فهرج دانشگاه فرهنگیان راه اندازی شود .

رکن آبادی در ادامه بر گسترش شهر فهرج در ورودی شهر فهرج تاکید کرد و خواستار همکاری جهاد کشاورزی برای احداث میدان در ورودی شهر فهرج شد. 

حسین سعیدنیا فرماندار شهرستان فهرج نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ۱۴ واحد دانشگاه پیام نور در استان بسته شده گفت: فضای دانشگاه فهرج فضایی مناسب برای فعالیت‌های آموزشی است و هر اقدامی که باعث امیدآفرینی مردم شود ما کمک خواهیم کرد.

او همچنین از پیگیری‌ها برای تخصیص اعتبار برای شهرداری فهرج خبر داد و گفت: برای پیگیری مشکلات فهرج هفته آینده به تهران سفر می‌کنم.

همچنین حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: یکی از مشکلاتی که در این زمینه روبرو هستیم پیری جمعیت و کم بودن جمعیت است تا زمانی که دانشگاه پیام نور دانشجو داشته باشد کسی نمی‌تواند آن را تعطیل کند وقتی دانشجو نباشد تعطیل می‌شود و ما تلاش خود را جهت قرار گرفتن یک جایگزین مناسب مثل دانشگاه فرهنگیان برای این دانشگاه خواهیم کرد. 

حجت الاسلام غضنفرآبادی در ادامه گفت: در رابطه با احداث میدان در ورودی شهر فهرج باید در جلسه ترافیک استان مطرح و تصویب شود.

او گفت: در زمینه بافت‌های فرسوده پیگیری می‌کنیم کمک‌های ویژه‌ای به ۵ شهرستان شرقی استان داده شود.

برچسب ها: دانشگاه ، دغدغه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار