آزمون بورد دندانپزشکی، هفته آینده برگزار می‌شود

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت از برگزاری آزمون بورد دندانپزشکی در هفته آینده خبر داد.

دکتر رضا یزدانی عنوان کرد: آزمون تئوری بورد دندانپزشکی، روز ۱۳ و آزمون شفاهی بورد دندانپزشکی طی روز‌های ۱۴ الی ۱۶ آذر ماه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه طراحی سوالات امتحان تئوری در روز‌های ۹ الی ۱۱ آذر ماه و طراحی سوالات آزمون شفاهی، روز‌های ۱۲ و ۱۳ آذر ماه برگزار می‌شود، افزود: افرادی که در آزمون کتبی قبول شوند می‌توانند وارد مرحله آزمون شفاهی شوند.

دکتر یزدانی گفت: حدود ۴۲۰ شرکت کننده در این آزمون حضور دارند که ۱۸۸ نفر در ۴ رشته در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و ۲۳۲ نفر در ۶ رشته در دانشگاه علوم پزشکی تهران به رقابت می‌پردازند.

 وی افزود: بیشترین شرکت کننده در رشته جراحی دهان و فک و صورت و کمترین شرکت کننده در رشته پاتولوژی دهان فک و صورت حضور دارند.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: آزمون تئوری برای اخذ دانشنامه برای همه رشته‌ها غیر پاتولوژی دارای ضریب ۲ و آزمون عملی ضریب ۱ است.

وی یادآور شد: افرادی که در مرحله تئوری قبول شوند به عنوان متخصص گواهینامه دریافت می‌کنند و آن‌هایی که در آزمون عملی هم قبول شوند به عنوان بورد، دانشنامه دریافت می‌کنند.

 دکتر یزدانی از برگزاری آزمون ملی تئوری دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور در دی ماه و آزمون صلاحیت بالینی برای بار دوم در بهمن ماه و اسفند ماه خبر داد و افزود: آزمون بورد یکی از مهم‌ترین امتحانات در این دبیرخانه می‌باشد و امید است این آزمون به نحو شایسته با همکاری مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور برگزار شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۶ ۰۷ آذر ۱۴۰۲
تمام اطلاعات دهان و دندان و ایمپلنتو دندان پزشکی اطفال و کودک و .. با دلیل تمامش اشتباه هست ولی ادامه دارد